Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Akinek van/volt...

Pánikbetegek! Akinek van/volt ilyen betegsége, miben nyilvánult meg? Hogy küzdötte le?

Figyelt kérdés

Nekem legfőbb problémám a betegségtől való félelem és ezáltal, hogy meg fogok halni... :/ Bármilyen apró eltérést észlelek magamon, egyből bepánikolok, félek, hogy nem tud majd rajtam segíteni senki...:S

Erre most kezdtem el szedni gyógyszert /másfél év után/

Nektek mik a tapasztalataitok? :)

Jó lenne elbeszélgetni egy-két "sorstárssal"....

24/L


2010. dec. 3. 10:36
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán szeretek róla beszélni.....röviden annyi, hogy olyan sütit ettem, amit nem kellett volna és egész éjszaka szenvedtem /hányás, hasmenés, szédülés/ Aztán ez így nagyon megmaradt bennem.....és szerintem azért tartok itt, ahol tartok... :/
2010. dec. 3. 13:55
 12/45 anonim ***** válasza:
Ha már ötödik napja szeded, és eddig nem voltak mellékhatások, lehet, hogy megúszod nélkülük, mert az első pár hétben jelentkezhetnek, később már nem gyakori. Nekem se volt, csak kicsit többet aludtam, de az kellemes volt, mert előtte nem nagyon tudtam aludni.
2010. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Nekem végülis annyi bajom van, hogy tompa vagyok egész nap, mintha "vinne a fejem" és inkább jobb fekve lenni, mint mozogni :)

Még a cigit se kívánom....3 napja nem szívom!

2010. dec. 3. 17:12
 14/45 anonim ***** válasza:

78%-os vagyok.

Tulajdonképen a pánikbetegség nem a megszokott betegségek közé tartozik. Az idegrendszer csúnya játéka, amit gyógyszerrel lehet tompítani.De nem az a megoldás.

Úgy tudok az idegrendszerem felett uralkodni, ha napi szinten leterhelem magam. Fizikailag, és szellemileg egyaránt.A legdurvább roham is egy pillanat alatt megszűnik, ha valami hirtelen történik ami eltereli a figyelmet a félelmemről.

2010. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Gyerekek, a pszichológusnál az 1-2 alkalom SEMMIT sem ér! Egy terápia legalább 4 hónap, de inkább fél év!!!!

Ha valaki ezt nem csinálja végig, akkor ne várjon javulást. És ez nem a pszichológus hibája bizony! A pszichoterápiás módszereket a pánikra be kell gyakorolni, meg kell tanulni, a háttértényezőket kezelni kell, mert ha csak a gyógyszereket szeded, akkor gyógyulás után könnyen lehet tünetváltás!

2010. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Mit értessz az alatt, hogy tünetváltás?
2010. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
más pszichológiai probléma tünetei jelennek meg (pl kényszerbetegség)
2010. dec. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
32%
Elmész orvoshoz és felír antidepresszánst, majd meggyógyulsz. ezt csak így lehet.
2010. dec. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a gyógyszeres kezelés csak egy mankó lehet, magamban kell helyrerakni a dolgokat! Csak az volt a gondom, hogy hiába éreztem azt, hogy minden okés már körülöttem, tudom mi-miért van, nem húzom fel magam dolgokon...le kell tojni mindent, de mégis jött a rosszullét :/

Orvosnál is ugye voltam nem1x, semmi szervi bajom...szóval hiába is próbáltam magamban letisztázni és tudtam, hogy csak az idegrendszerem hülye játéka ez, mégsem tudtam mit tenni :/ Ezért kerestem inkább fel a pszichiáterem és kezdtem neki a gyógyszeres kezelésbe, mint végső megoldás!

Nem akarok rászokni ezekre a bogyókra! Abban bízom, hogy ezekkel a gyógyszerekkel és az akaratommal sikerül leküzdenem :)

Csak most még elég nehézkes az elején, megmondom őszintén :/ :) Bár aki szed/szedett antidepit, tudja.... elmúlhatna már ez a hülye érzés....

2010. dec. 4. 09:03
 20/45 anonim ***** válasza:
A neurózis (a pánik is ez) NEM CSak gyógyszerrel kezelendő! Gyógyszer+ pszichoterápia kombinációja, ami végleges gyógyulást hoz. Ez a szakmai protokoll is.
2010. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!