Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségböl szerintetek...

Pánikbetegségböl szerintetek ki lehet gyógyulni? Van ötletetek? Kérem, csak hozzá értők irjanak

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 13:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Először azt kéne definiálni, hogy mi a kigyógyulni.

Tünetmentesség 3-5-10-20 vagy mennyi évig ?

2010. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Ez minden betegségre igaz. Valamiből kigyógyulni. A náthából, a sárgalázból, a kartörésből stb. Meddig? 1-2-520 évig? Szal minden betegségbe visszaeshetsz. De az a betegség nem ugyanaz lesz. Legtöbbször a gyógyszere is más.

Úgyhogy határozott igen a válaszom. Ha betartod, amit az orvos javasol, rendben beszeded a gyógyszereket, nem hagyod idó előtt abba, és magad is teszel, hogy az életed megváltozzon, akkor igen.

2010. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

A nátha, a sárgaláz, kartörés az nem "lappang" az emberben, külső behatásra jön létre.

A pánikbetegség alapja ott van az érintett emberben és nagyon valószínűleg ott is marad. Ezért egzaktul nem is lehet kijelenteni, hogy valaki kigyógyult belőle. Ilyen pl az epilepszia is, 5 év tünetmentesség után "papíron" gyógyultnak nyilvánítják, bízva benne, hogy már talán soha nem jön elő, ha 5 évig nem.

Ezt a gondolatmenetet követve én pánikbetegségnél kb 10 év gyógyszermentesség után mondanám, hogy 99,9% bizonyossággal búcsút lehet neki mondani.

2010. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A viták elkerülése végett szertintem kigyógyulni ebböl elég annyi,ha az ember tudja élni az életét normálisan.Én erre gondoltam..Persze részben igaz,hogy pl.a herpesz is hasonlóan alattomos(az ember szervezetében van,de az nem befolyásolja az élet minőséget)mint a pánikbetegség.Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 22. 10:27
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Ha megakarsz gyógyulni akkor megfogsz.Csak ne kezeltesd magad mert többet árt mint használ és függő leszel.Nekem is volt és amikor megtaláltam életem párját akinek szültem akor elmult.Ritkán van de nem foglalkozok vele.
2010. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De igen, kezeltesd magad, nekem van párom, jó kapcsolat, mégis beteg lettem. Ez a lelki dolgoktól független lehet. Meg fogsz gyógyulni, egyébként nekem is visszatért pár évvel később néhány pánikroham, de pánikbeteg nem lettem, gyógyultnak tartom magam. És ezek a rohamok, közel se voltak olyanok, mint a régiek, nem befolyásolták az életem minőségét. Másodjára már nem ugyanolyan, mert egyszer kigyógyultál belőle, csak apróbb visszaesések lehetnek. De mivel gyógyult vagy, nem fog ki rajtad a roham, a tested és az agyad megtanult rá reagálni, nyugi mégegyszer nem leszel ilyen beteg.
2010. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És aki pánikbeteg az nem tud gyereket szülni......utolsó előtti, neked nyílván nem volt olyan súlyos a helyzeted.
2010. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a gyerek jól viselné, a napi több pánikrohamot....
2010. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A másik dolog, ami miatt könnyebben veszed, ha visszaesel, hogy tudod, nem halsz bele, ki lehet gyógyulni, épp ezért nem leszel annyira beteg, nincs benned a szorongás, bekapsz megint pár gyógyszert és ennyi a dolog.
2010. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!