Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen mentális betegség,...

Az milyen mentális betegség, amikor valaki megpróbálja "ellopni" valaki más személyiségét?

Figyelt kérdés
A szobatársam mindenben próbál leutánozni, de nem úgy, hogy csak példát vesz rólam egy-két dologban, amivel ő is egyetért, hanem egy az egyben lekoppint. Pl megnézte az előzményekben (telóm épp nem volt egy hétig), hogy mikre kerestem rá a neten, ami motivációs idézeteket kigyűjtöttem magamnak, azt kinyomtatta és kiragasztotta a falra. Ha megtanulok valami újdonságot, azt neki is tudnia kell, nem mintha fűtené a tudásvágy, ez inkább valami versengés féle. Ha megdicsérnek valami miatt, a kapott bókot később úgy adja elő társaságban, mintha neki mondták volna. Ha mondok valamiről véleményt, amiről neki fogalma sincs és nem is érdekelte addig a téma, akkor az én véleményemet adja elő sajátjaként, amikor társaságban vagyunk. Ha van egy ötletem és megosztom vele a tervemet, ő gyorsan megcsinálja még előttem. Nekem vagy le kell mondanom róla és kitalálni valami mást, vagy megcsinálom én is, amit akartam, de akkor megkapom mindenkitől, hogy leutánoztam őt. Nem haragszom amúgy rá, csak olyan, mintha tudat alatt neheztelne rám valamiért (nem tudom, miért), és mindent "el akarna venni" tőlem. Nem sima utánzásról van szó, hanem tényleg olyan, még ha furcsán hangzik is, de mintha fel akarná cserélni a személyiségünket.

#személyiségcsere
ma 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami trauma érhette, hogy maga helyett valaki mást játszik.
ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
funkcionalo autista/aspergers
ma 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valami miatt nincs saját személyisége. Ennek oka főleg egy rossz, elnyomó csaladi háttér lehet. Te a felfogásában jó ember vagy/jó életed van/szeretnek és ezt szeretné ő is, ezert próbál rád hasonlítani. Próbálj beszélni vele róla
ma 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!