Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális zavar...

Ez milyen mentális zavar lehet? (érzéketlen hidegség)

Figyelt kérdés

Senki nem érdekel magamon kívül, emiatt nem is tudok figyelni őszintén mások problémáira, elkalandozok. Ez vonatkozik munkatársakra, barátokra, családra is. Sosem érdekelt/hatott meg amit más mondott. Akkor sem élek át örömöt, ha örül és nem vagy szomorú ha épp sír mert meghalt valaki. Egyszerűen nem érint meg és nem érdekel.


Minden interakció akkor érdekel ha nekem valami hasznom várható belőle. Például tárgyalunk egy autó-vásárlásról akkor 100%-ban részt tudok venni, figyelni stb.


Mindenki más baja érdektelen. Amikor nagyvonalakban meséltem erről másnak, akkor azt mondta teljesen érzéketlen/szívtelen vagyok. Viszont nem választottam, mindig ilyen voltam, így születtem. Kíváncsi vagyok ez jelent-e valamit, más is van-e ilyen?


Nem vagyok a való életben bunkó, épp ellenkezőleg. Mindig tudom mikor mit kell mondani és milyen arckifejezéssel, hanglejtéssel vagy arcmimikával. A legkevesebb/jóindulatúbb embernek szoktam magam mutatni. Elég sikeresen. Viszont belül lesz@rok mindent és mindenkit.


Nem fogok megváltozni csak kíváncsi vagyok mindenki megjátssza-e ugyanígy ahogy én, vagy mások tényleg „éreznek” is valamit?



szept. 8. 09:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Lehet borderline személyiségzavar
szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ebben mi a borderline?


Nem viselkedem kiszámíthatatlanul és szélsőségesen soha. Nem szenvednek tőlem és konkrétan nem is tudják, hogy belülről ezt hogy élem meg.

szept. 8. 09:30
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Pszichopata vagy, töltsél ki tesztet neten.
szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3-as tudsz ajánlani olyan tesztet, ami komolyabb mint egy Blikk vagy NőkLapja "milyen színű csillámpóni lennék"?
szept. 8. 10:20
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
A közöny is border, 1-es vagyok
szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És a többi tünet hol van?
szept. 8. 10:48
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

#4 Valószínűleg egyébként nem a legdurvább esetek közé tartozol. A pszichopatákra jellemző, hogy nincs lelkiismeret furdalásuk. Hamar meglátják az emberek gyenge pontjait és kihasználják. Stb.

Genetikai eredetű, de attól, hogy "nem tehetsz róla", arról viszont igen, hogy mennyire engeded szabadjára, tehát emberek megkárosítása, stb. Bármely betegség, pl. skizofrénia esetén is van az egyénnek felelőssége, amit tudatával, akaratával befolyásolni tud, hogy kímélje a környezetét.

Narcissist, Psychopath, or Sociopath?

https://www.youtube.com/watch?v=6dv8zJiggBs


[link]

szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4-es:

Ez igaz. Nincs lelkiismeret-furdalásom meg ilyenek. Megnéztem a videót és jól mondta a doki:

- They view the world as an instrument to fulfill their desires.

- They're definitely able to change the situation to get what they want.


Ezek alapján pszichopata vagyok, ha megbízható a videó.

szept. 8. 12:10
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Érdemes lenne elolvasnod Josh Campbell hozzászólását itt:

[link]

szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Elolvastam, köszi a linket. Én szingli vagyok.


Anyám tudja, hogy "más" vagyok meg kőszívű. Amiben magamra ismertem az az empátia-hiány. Nem érdekel ha meghal valaki, akár a saját kutyám vagy testvérem. Inkább a praktikus oldalról látom a hiányát, hogy mostantól nélküle megyek moziba vagy sétálni.


Ami még eszembe jut, hogy nekem a korábbi párkapcsolataim olyanok voltak mint amikor kipipálsz valamit a bevásárló-listán. Érzelemmentesek. Jól megértettük egymást, közös hobbik, utazás, szex stb. De ennyi.

Ha meghalna a barátnőm (ha lesz) nem tudnék sírni. Bár nagyon dühös lennék. Ami érzésem van ha valamivel nem vagyok elégedett az a hirtelen berobbanó düh. Mintha dührohamot kapnék a legapróbb frusztrációtól is. Viszont ez kívül nem látszik, mert nagyon értek hozzá a felszínen mikor mit kell mutatni és mondani.


Talán steward-nak (repülőn) jó lennék, mert ott tényleg mindig mosolyogsz és kiolvasod ki mit szeretne éppen, mintha telepata lennél anélkül, hogy bármit is éreznél/szeretnél. Én ilyen vagyok.

szept. 8. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!