Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális zavar...

Ez milyen mentális zavar lehet? (érzéketlen hidegség)

Figyelt kérdés

Senki nem érdekel magamon kívül, emiatt nem is tudok figyelni őszintén mások problémáira, elkalandozok. Ez vonatkozik munkatársakra, barátokra, családra is. Sosem érdekelt/hatott meg amit más mondott. Akkor sem élek át örömöt, ha örül és nem vagy szomorú ha épp sír mert meghalt valaki. Egyszerűen nem érint meg és nem érdekel.


Minden interakció akkor érdekel ha nekem valami hasznom várható belőle. Például tárgyalunk egy autó-vásárlásról akkor 100%-ban részt tudok venni, figyelni stb.


Mindenki más baja érdektelen. Amikor nagyvonalakban meséltem erről másnak, akkor azt mondta teljesen érzéketlen/szívtelen vagyok. Viszont nem választottam, mindig ilyen voltam, így születtem. Kíváncsi vagyok ez jelent-e valamit, más is van-e ilyen?


Nem vagyok a való életben bunkó, épp ellenkezőleg. Mindig tudom mikor mit kell mondani és milyen arckifejezéssel, hanglejtéssel vagy arcmimikával. A legkevesebb/jóindulatúbb embernek szoktam magam mutatni. Elég sikeresen. Viszont belül lesz@rok mindent és mindenkit.


Nem fogok megváltozni csak kíváncsi vagyok mindenki megjátssza-e ugyanígy ahogy én, vagy mások tényleg „éreznek” is valamit?



szept. 8. 09:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%
Bejuthatsz így is a mennyországba, ha adottságaidhoz képest, törekszel rá hogy ne árts másoknak. Ha nem érzel semmit nem gond, akkor az agyaddal tudatosítod a határokat. Lehet mindig fejlődni picit magunkhoz képest.
szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
... a quora hozzászólás egyébként azt írja, a pszichopatákban sem teljesen zéró az empátia, olyan nincs is.
szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok keresztény, nem hiszek ebben a mennyország-dologban.
szept. 8. 23:20
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
1-es, 5-ös vagyok, nem hiszem, h pszichopata lennél, és nem muszáj a borderline-nak az összes tünetét mutatni! Egyébként úgy gondolom, hogy ez a közöny bárminek lehet az előjele, egyszer kitör és akkor majd megtudod mivé akultak az elfojtott érzelmek
szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Egyszer kitör": Mondom gyerekkoromtól vagyok ilyen egész életemben, 30 felett...


Tünetek: Mondanál még akár egyetlen más tünetet is amit mutatok? Mert amikor elolvasom a borderline-ok leírását, akkor semmi se illik rám. A pszichopatáké viszont kvázi teljesen.

szept. 9. 19:40
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen vagyok/voltam mindig. Konkrétan megdöbbentem, amikor nemrég megtudtam, hogy mások nemcsak értik, hanem át is érzik, amit mások éreznek, meg hogy tényleg sajnálják pl. a balesetet szenvedett embereket/beteg gyerekeket. Én világ életemben azt hittem, hogy elég érteni, miért éreznek úgy a barátaim, családtagjaim, ahogy (és tudni, mit kell olyankor mondani), de átérezni nem kell. Tehát a kérdésedre a válasz, hogy elvileg igen, a legtöbben ténylegesen érzik mások fájdalmát, viszont szerintem nagyon sokan vannak még hozzánk hasonlók, csak ők maguk sem tudják, hogy nincs affektív empátiájuk, mert számukra ez a természetes, ezért nem érzik rendellenesnek.


Amiket leírtál (pl. felületes báj, "haszonlesés") szintén a pszichopátia irányába mutathatnak, de ezt pszichiáter tudja csak megbízhatóan diagnosztizálni. Amiben még előfordulhat ilyesmi, az talán az autizmus.

szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%
A pszichopaták legfőbb jellegzetessége a lelkiismeretfurdalás hiánya. Viszont más destruktívabb tüneteit meg nem mutatja a kérdező. A tipikus pszichopaták gyerekkoruktól kezdve deviánsak, gyújtogatás, mások megverése, lopás ld. valamelyik előbbi linken a Youtube videót.
szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16-os: Örülök, hogy írtál. Az autizmusról hallottam, de az rám nem illik.


17-es: A gyújtogatás, állatkínzás gyerekkoromban megvolt. A verekedés akkor, ha azzal célom volt, szóval nem szórakozásból. A lopás túl kockázatos, viszont ha úgy tudok elvenni valamit, hogy nem tudnak elkapni akkor nem gond. Nincs lelkiismeretfurdalásom miatta. Pl postai küldeményeket szívesen tüntetek el nyom nélkül. A lebukás és a haszon az amit mérleglek, erkölcsben/moralitásban személy szerint nem hiszek. Az szerintem a vallás maga. Nem vagyok hívő.

szept. 10. 20:37
 19/23 anonim ***** válasza:
25%
A mennyországos dolgot azért írtam, hogy a pszichopátia sem kizáró ok. A lelkiismeret furdalás érzésének hiánya sem feltétel. Nem az érzésen van a lényeg, hanem annak hiányában a tudatosságon, a pszichopatáknak is van értelme. A linkelt videóban arról is beszél a pszichológusnő, hogy pszcihopatáknak genetikailag máshogy van huzalozva az agya. Hajlamosak tettek mérlegelésének következménye nélkül is elkövetni, úgymond buta bűncselekményt. Bár azt írod te mérlegeled. Mindenesetre nem mentesít teljesen a felelősség alól, hogy genetikai difi van. Sok minden befolyásolható akarattal, tudatossággal, lásd a quora hozzászólást, az illető a "normálisabb" pszichopaták közé tartozik.
szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%

Valószínűleg tényleg pszichopátia.

Azt tudod tenni, hogy nem követsz el bűncselekményeket. Ne árts másnak. Nem tehetsz róla, hogy nincsenek érzelmeid. Hátránya, hogy az élet érzelmi gazdagságából kimaradsz. Előnye, hogy nem viselnek meg annyira a negatív események, mint egy nem pszichopata embert. Az ilyenek, mint te, könnyen viselik a családtagjaik halálát, a saját veszteségeiket anyagilag, a börtönbe kerülést, amik egy egészséges pszichéjű embert padlóra tehetnek.

szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!