Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentalis betegek, nem tudom...

Mentalis betegek, nem tudom hol vagyok eletemben, ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

Rovidre fogom


Mentalis betegseg BNO


- Sulyos rekurrens major depresszio

- generalizalt szorongas

- adhd

- dependens

- hisztrionikus

- anankasztikus

- skizoid (donto)


komplex szemelyiseg zavarok


Periodikus (akasztas), szuicid fenyegetes


felirt venyek: lamictal, rivotril 10mg, xanax 5mg


Elvesztettem egyetemet, voltam 5 os is amikor kaptam adhd ra gyogyszert de abba kellett hagynom mert egy ido mulva szorongtam tole. Rengeteg (meg opioid) antidepresszanst is kiprobaltunk, nem sikerult, antipszicho. sem. Egyikre allergias lettem (antidep.). Egyetemrol elbocsatottak alacsony atlag/kredit, 1 eve, jelentkeztem ujra ugyanoda ugyanaz a szak, rettento alacsony pont mert elfelejtettem leadni dokumentumokat. Nem tudom potolni oket. 5x kisereltem, semmi munkafajtahoz nincs kedvem, 29 eves vagyok. Lassan 30. Korombeliek mar lassan majdnem gyerek. Le kellett engem nyugtatni, mert nem birtam magammal, ezert a magas dozisok. Megint 1 evig varhatok, nagy valoszinuseggel nem vesznek keresztfeleven vissza. Csalad le fog hurrogni mint eddig, dolgozni sincs kedvem. Mondtam kuldjenek a hid ala barmikor. Nem tudom miert nem teszik meg. Magamtol kene szerintem, de en nem a hid ala mennek.


Nem tudom mit csinaljak. Elvesztettem a motivaciom tanulni, dolgozni, tanulni azt amiert dolgozzak, betegsegeimbol, szemely. zavarjaimbol fakadoan nincs kedvem a tarsasagra sem. Aludni sem tudok most mar. tobbszor felkelek amint megtudtam, hogy nem vesznek fel. Nem mondtam el senkinek de nem tudom, hogyan adjam elo. Azt mondjak menjek dolgozni de nem ertik ugye, mint egy atlag ember. Nem ertik, hogy nem tudok dolgozni ilyen alacsony mentalis szinttel. Igen tudok mosolyogni, de egy ido utan elmulik.


Ti mit tennetek akik mentalis betegek legalabb annyira mint en es/vagy hasonlo problemaval kuzdenek, kuzdhetnek? Ne adjatok a "menj ki a szabadba" "probald meg" "lusta vagy" "edzzel" "haverokkal menj ki" dolgokat, ha lehet.


Fogalmam sincs mit tegyek, tenni sem akarok.. Pszichologusok is lemondtak rolam, pszichiater is ugy erzem kb., felirja a gyogyszert es mar semlegesen nez ram. 2 percet vagyok pent mig masok 10 - 20 perceket.


....



júl. 23. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

1;Válts pszichológust esetleg pszichátert aki foglalkozik veled.De ezt úgy csináld ,hogy felíratod az előző pszichátereddel annyi gyógyszert amennyit csak tudsz és azzal kiborod addig ,amíg nem találsz egy normálisat ,aki felírja kezdetben vagy ugyan azt vagy pedig másikat.

2;Hallgas motivációs videókat.

3;Munkához senkinek sincs kedve nekem sem ,de attól leszel erős ,hogy elfogadod a jelenlegi helyzetedett és megteszel mindent ,amit csak tudsz ,hogy anyagilag egy normális életett építs ki magadnak és esetlegesen a jövőbeli családodnak.

4;Ha van érettségid akkor arra már tanúlhatsz tanfolyamokon különböző értelmes szakmákat.


Én is mentális beteg vagyok én is megzuhantam egy időben.

Nekem sincs kedvem tanulni ,de ennek ellenére tanulok még én is munka mellett ,majd nem mindennap azért ,hogy előrébb jussak.

júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tobb korhazi pszichologusok is lattak, magan szakpszichologus is, pszichiater is meghallgatott, nem egy akik szinten egyfajta pszichologuskent kepzelhetoek el.. persze lehet menni 5 millioig meg az urbe is, de ha veled van a baj akkor hiaba.


Motivacios videok... ha lenne annyi hitem bennuk akkor sem lenne annyi motivaciom vegignezni..


4, hat ez a baj tudom vannak eselyeim itt ott amott, nem vagyok tajekozatlan, csak semmihez nincs kedvem, szo szerint.


Sajnalom hogy megzuhantal (ez nem tudom mit jelent neked), de ezek ha segitettek akkor orulok. En neki sem tudok allni ezeknek.. nem tudom neked mi a mely az a baj, mellesleg.


"Nincs kedvem tanulni de ennek ellenere tanulok meg en is munka mellett"


Nem tudom milyen fajta a te mentalis betegseged. Ha az a kategoria amilyen az enyem, akkor szerintem fenyevnyire vagyunk egymastol es suttologzunk egymasnak. Neked millionyi energiad van ha ki tudsz menni a lakasbol mar es funkcionalni, tevekeny lenni pozitivan.

júl. 23. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, rehabilitációs jellegű pszichiátriai intézménybe feküdj be, ami nem kórház jellegű.

Itt több szakember is tud veled foglalkozni.

Ilyen körülmények között ne gondolj egyetemre, azon legyél, hogy a megfelelő gyógyszeres és pszichoterápiás kezelést megkapd.

Az adhd-ra milyen gyógyszert kaptál régebben?

júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3


Nem mehetek rehabra, anyam kb megtiltja, hiaba vagyok felnott, mar kesoi 20-on eveimet jarom, tudom felnott es ki az anyam hogy megmondja, de egy fedel alatt elunk es mar tenyeg rengeteget halogattam, hogy jogos a panaszkodas meg a leszidas de nem akarom rafogni, beteg vagyok rengeteg pszichiater mondta fekudjek ide oda, de teruletileg meg nem vagyok illetekes akkor atpasszoltak meg ilyenek. Pszichologusok feladtak kb. meg en is, mert nem tudtunk haladni.


Se rehab se korhaz, meg a pszichiaterem is tudja, hogy mar probalkoztam ezzel azzal de meg azt is mondta ot nem erdekli akkor is megyek egyetemre es leteszem a vizsgat en meg kerdezte es ha meghalok akkor hogy, azt mondta akkor sem erdekli akkor is leteszem ha meghalok ezen mondjuk mindketten nevettunk.


Hat ilyen korulmenyek kozott nem gondolozom egyetemen, mert fel sem vettek/vesznek, de valamit kell mondanom. De azt nem, hogy megint nem tudok csinalni semmit csak itthon is a nagy semmit. Az a baj a gyogyszerekkel, tudom, hogy 90 fele van, de mindannyian tudjuk, hogy kb. csak 5 - 10 felet irnak fel. Mert gondolom azok igeretesek legjobban. Es mar evek ota probalkozunk talani jot. De nem volt. Egyedul ezek a nyugtatok, hogy alljak le most mar.


adhd-ra ritalint szedtem de szar volt

júl. 24. 08:25
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok: adhd-ra most van egy új szer, a Bitinex.

Párom szedi, neki rengeteget segített.

Írasd fel pszichiáterrel, egy próbát megér.

júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az atomoxetine mar egy regi gyogyszer, sokan mondjak, hogy almositja oket es nem nagyon hasznal, meg kulfoldon is ezt irjak..


Parod lehet kivetel, mindig van kivetel, testveremnek is leukemiaja van medig idosekre jellemzo, ferfiakra de o meg lany, nem cigizett, penzugyben dolgozik, akkora sugarzasnak sem volt kiteve max rontgen allkapocsra vagy hasonlo es meg nem is genetikai leukemia CML.


[link]


Megis, leukemia CML...


Az adhd egy fogyatekossag egyebkent az orvosom pszichiater es neurologus egyben, foorvos, pszichoterapeuta es addiktologus. Szerintem latott mar eseteket, korhazban dolgozik surgossegin is, mas TB re is jar. A leghatekonyabb kezeles az a Ritalin, de en attol ideges lettem, masoknak meg teljesen oke. Valakinek duloxetine tok jol bejott, en ideges lettem attol is.


Nem hazudok de olyan mintha mindennek ellene lenne a pszichem ami kezelne..


Nem akarom sajnaltatni magam meg sapitozni, de mar annyi dolog osszeadodott mar nem tudom kezelni sem, mindegy...

júl. 24. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Te jézusom, minek írt fel neked ennyi benzodiazepint a doki? Semmire sem jók, csak rászokik az ember, de a kémiai problémát nem oldják meg.
júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hogy nyugodjak le, mert mar annyi dolgot csinaltam hogy na most leirjam vagy ne... vagy sejted... latta o is ez igy nem mehet tovabb, de meg igy is mar legalabb tompa az erzes, a hagyomanyos kezelesek nem hatnak. pszichologus, meditacio, alternativ izek, semmi. egyebkent kaptam plusz altatot mert felkelek panikkal hajnali kettokor is es nem tudok vissza aludni sem. es akkor maradjak fenn ajnali kettotol egesz nap, az is szep. Nem tudom miert, egyetem kezdetekor nem volt ennyire durva. egyik szemeszterben kezdodott hirtelen. Es nem all le. Irt itt egy csaj a gyakorin, hogy neki is hasonlo van, nem kel ki az agybol, kajat is csak rendel, van megtakaritasa, sehova nem megy, 1 evig csak fekszik es egyedul van. Majd utana talal munkat felepules utan, en meg kerdeztem honnan garantalja, hogy 1 evre felepul erre mondta hogy fel szokott...
júl. 24. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!