Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség lehet?

Milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

Pár hete már észrevettem magamon pár dolgot, amik eléggé hasonlítanak a többes személyiségzavarhoz pár barátom szerint, viszont úgy tudom hogy ott nem emlékszik az illető arra, hogy mit tesz az alterego.


Nos, nálam az alábbi dolgok történnek:


Olyan, mintha lenne 2 fő személyiségem, az 1. az teljesen önbizalomhiányos, gyenge jellem, érdekli mások véleménye minden téren, mindenkinek megakar felelni, stb...

Viszont van a 2. "személyiség", ami olyan mintha védelmezni akarná az elsőt. Ez egy teljesen érzelemmentes személyiség szadista, szociopata és pszichopata vonásokkal, kis mazochizmust is hozzákeverve. Emellett nem érdekli senki sem, magasabb rendűnek gondolja magát mindenkinél. Úgy gondolja, nincs semmi vesztenivalónk, így akár ölni is képes lenne másokat ha az illető nem szimpatikus.

Na és ez a 2 "személyiség" pillanatok alatt képes helyetcserélni, viszont én ezt észreveszem. Tudom, látom és hallom mi történik az 1-es és a 2-es esetében is amikor azok vannak elől. 1-es az mondhatni a fő személyiség, (azzal írom most ezt is), hisz nehezen de képes vagyok visszavenni ezt az irányítást 2-estől, és elnyomni őt ideiglenesen.


Azok alapján amiket leírtam, milyen betegség lehet?


Pov:

- Pszichológusokat, pszichiátereket nem keresek fel

- Nem bolondultam, nem őrültem meg😂

- Komoly kérdés!!



tegnap 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

- A pszichiáter dolga, kompetenciája és felelőssége, hogy mentális betegséget diagnosztizáljon, nem Doktor Interneté.

- Még bekövetkezhet.

- Elfogadtam, komoly választ adtam.

tegnap 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az első személyiséged ha van, akkor az sem kedves, csak szorongásból meg akar felelni, tehat nem empátia vezérli.

Úgyhogy 1 személyiséged van, döntően aszociális, csak néha túlzottan szorongsz és nem mered előszedni a szadista éned, mert félsz a szankcióktól.

Tehát csak képmutató vagy. Hiába próbálod előadni, hogy hú te milyen magasröptű vagy.

tegnap 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
De gondolom, amikor úgy érzed, hogy büntetlenül előadhatod magad, akkor előbújik az igazi személyiséged. Tehát gyáva vagy szimplán felvállalni a kegyetlenkedő hajlamaid
tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A morális irányű hiánya nem betegség
tegnap 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Legalább valami normális választ is kaphatnék?
tegnap 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezek nem jók? Értem, dícséretet vártál hogy milyen baromi komplex vagy, de senki nem csodál egy szadistát, ne haragudj!
tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!