Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik szakorvoshoz (területhe...

Melyik szakorvoshoz (területhez) érdemes elvinni édesanyámat ezekkel a kórképekkel, aki átfogóan tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem amelyik orvosnem külön területenként kezel, hanem átfogóan. Belgyógyásznak pl lenne értelme?


Anyának sok dolog összejött: szívre most vizsgálják, van már tavaly óta érrendszeri, illetve régóta cukorbetegsége, pajzsmirigye most a gyógyszerekkel elvileg rendben van). 63 éves, de most 2 dolog idegesít nála:


Az egyik, hogy a mostani leletén a máj értékei nem jók, de a háziorvos csak ennyit mondott, illetve hogy "biztos valamelyik gyógyszer miatt amit szed..." De azt hogy mit kellene tenni nem mondta. Megy vissza majd kardiológára ( érfestést csinálnak, mert voltak mellkasi fájdalmai korábban. De szed gyógszert az érre ( lába van bajban, ott az egyik ér alig érzékelhető...) Igazából ezt kezdte el az utóbbi időben újat.


Azt nem tudom, hogy most másodvéleményhez másik érsebészhez kellene vinni? Vagy belgyógyász nézné össze neki a cukrot-pajzsmirigyet-stb?


Nem kevés pénz a magán orvos, feleslegesen sem szeretném.

Az érsebész most kontrollon semmit nem mondott neki, szedi a gyógyszert, a lába nem javult ( igaz, rosszabb se lett...), így emiatt ide eleve akartam, csak a máj érték idegesít.. Sokmindent szed..


Igazából az a kérdésem, hogy így van-e olyan szakorvos, aki átfogóan tudná az összegyűjtött leletek alapján, mi a gond, vagy javaslatot tesz? Vagy ilyen nincs, és nem leszek előrébb pl belgyógyászaton, minden terület külön van kezelve, és ennyi.. Ez esetben az érsebészet maradt egy másodvéleményért, biztos ami biztos.



#több betegség kezelése #átfogó kezelés #milyen szakorvos
szept. 7. 12:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Hátha van valakinek tapasztalata, akinek volt együtt diabetes-érrendszeri-kardio betegségek (ami hosszú idő után sajnos kb kéz a kézben jár egy idő után, ennyit tudok..) :/
szept. 7. 12:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a diabetes a kis és nagyereket is kikezdi. Egyben nemigen tud senki mindegyikkel foglalkozni. Ritka az olyan belgyógyász, aki diabetológus is, meg kardiológus is. Mindkét terület tömve van betegekkel.

Ha a lába meg fekélyesedik, elhal ott valami, az egyértelműen sebészo terület. Ez így három szakrendelés minimum.

szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A végtagi keringés, amíg nem érsebészeti probléma, angiológián kezelendő, ők foglalkoznak a gyógyszeres kezeléssel.

Májenzimemelkedést leggyakrabban koleszterincsökkentők (statinok pl Xeter, Atorva) okoznak, pszichiátriai gyógyszerek (antiepileptikumok, antidepresszándok), antiepileptikumok.

szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


3- köszi a tippet, eddig “csak” érsebészeten járt a lába miatt, és ott adtak erre gyógyszert. A máj érték miatt is köszi a példát, emlékszem, hogy a koleszterin korábban magasabb volt. Majd rákérdezek, illetve mondom neki hogy említse a háziorvosnak, illetve ha megy vissza a szakorvosoknak.

szept. 9. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!