Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirzaten (Mirtazapin) jó...

Mirzaten (Mirtazapin) jó lehet generalizált szorongásra?

Figyelt kérdés
Pszichiáterem ezt írta, de a betegtájékoztatóban csak depresszióra ajánlják. A klasszikus (SSRI/SNRI) antidepreszánsokkal ellentétben.

ma 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ezt lefekvés előtt kell bevenni, azóta át tudom aludni az éjszakát. Engem nagyon almosit, de szerintem a leghatásosabb gyógyszer a fajtájában.
ma 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra is jo, deugy hizlal mint a diszno. Altalaban nem igazan erre adjak, ahogy irtad klinikai depressziora adjak, en is szedtem, mar nem nem allergias lettem ra. Ez egy tetraciklikus antidepresszans, aligha van koze a tipikus SNRI meg SNDRI-khez (venlafaxine nagy mennyisegben SNDRI), duloxetine nem hizlal mint SNRI, de sokkal hatasosabb.


Az SSRI-kel sok a problema nezz korul a forumban itt, en szemely szerint nem ajanlanam, hasonlo elmenyem volt, de le is tettem. Nehez is letenni, de en 1 het alatt azt mondtam nem. Mar akkor ereztem a libido meg nincs orgazmus dolgokat es isten tudja mi van tovabb, de ahogy latom nem tul jo. Keves embernek valik be, de sokuknak nem es kinlodnak alvassal, libido gondokkal, depressziv hangulatra nem hato tenyezokre. En azon tul javasolnek tri/tetra ciklikus, SNRI, SNDRI, opioid (tianeptine, ehhez nem szoksz hozza, mert a mu receptorra nem hat, elso 3 - 4 napban jol erzed magad, de elmulik, utana stabilizalodik), pregabalin-sandoz amit kulfoldon is hasznalnak meg de itthon total nem, lamictal tipusu lamotrigine-t kevesen hasznaljak de 42 db van benne, es kulfoldon is kizarolag ezt hasznaljak, jo nem kizarolag de ez a standard. Van boven valasztek, nem kell leragadni SSRI-nel ami ritkan hat keves embernel, es total nem hat sok embernel. Nem tudom miert van a keszletben annyi gyogyszer amit felsoroltam, ha minden orvos csak SSRI es/citalopram ot ir fel meg paroxetine meg ilyeneket. Tovabb kene lepni, de fogalmam sincs miert nem teszik. En kerni szoktam, ami jogilag tiszta. Te kerhetsz gyogyszert anelkul, hogy tetszik a dokinak vagy sem -> ha az indikacio (pl klinikai depresszios vagy) engedi. At is beszelhetitek az arakat, meg ilyenek. De hagyjad ha ezt az utat valasztod, morcos lesz szerintem...

ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A generalizált szorongásomra nulla hatása volt, és aludni is csak pár napig tudtam tőle. Sokan panaszolják a nagymértékű hízást.
ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!