Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichológ...

Hogyan mondjam el a pszichológusomnak azt,hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés

Már nagyon a padlón vagyok úgyérzem nincs kiút,de az érzéseimről sosem tudtam beszélni,ha azt is mondtam valakinek,hogy rosszul vagyok sose hitték el,mert egyszerűen nem tudom kimutatni az érzéseim nem tudok mosolygás nélkül a bajaimról mesélni. Volt már,hogy a pszichológus se vett komolyan pont ezért.

Megakarom neki mondani mennyire padlón vagyok, de nem tudom hogyan egyszerűen képtelen vagyok "gyengének" látszani vagy nem is tudom mi a jó szó rá. Kérlek segítsetek ebben a pokolban élek már 6 éve és nem látok már más utat.



tegnap 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Őszintén szólva én sem beszélnék a legmélyebb érzéseimről olyan embernek, aki nem ért meg. Talán egy pszichiáter vagy egy másik pszichológus jobban rá tudna hangolódni a problémáidra.
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Pedig meg kell mondani.

Ha nagyon rosszul vagy, akár mentőt is hívhatsz ilyen miatt.

tegnap 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem akarsz az lenni, mert akkor megtennéd. Ez csak figyelem felhívás, amivel annyit érsz el hogy befeküdhetsz pszichiatriai osztályra. Majd ott még jobban elmegy az életkedved. Na meg ki tudja ott milyen dokit fogsz ki, lehet huzamosabb ideig bent tartanának, úgy kezelnének mint egy bolondot.


Inkább keress másik psziciátert/pszichológust, hátha találsz olyat aki jobban megért és segít.

tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Kitartás ♥
tegnap 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pszichiáter se ért meg voltam nála is ő annyit mondott legközelebb csak emailt írjak és ír fel gyógyszert nem menjek be többet... Én tudom,hogy velem van a legfőbb probléma,de az,hogy nem értik meg mennyire önbizalomhiányos vagyon mennyire nehezemre esik másokkal kommunikálni(itt főleg pasizásra gondolok azt erőlteti a doki) de azt nem értik meg,hogy engem egész iskola alatt bántalmaztak nem viccelek 12 évig főleg azért mert csúnyának tartottak emiatt iszonyatosan szorongok, de ma is azt mondta a pszichiáterem,hogy ez az én hibám hisztizek csak inkább ne is menjek többet max email havonta és helo. Nyugtató és alkoholfüggő vagyok mindössze 23 évesen. Tudom az én hibám,de pár biztató szó jól esett volna nem csak az,hogy még ő is hátatfordít nekem. Pedig próbálkoztam most nagyon jobban lenni,de ennél jobban nem megy elbuktam megint. Pszichológusomat meg nem érdeklem,de azért még mindig próbálkozom csak ő maradt aki meghallgat még,ha érzem is csak bólogat mint egy robot vagy,ha végre megnyílok és beszélek az öngyilkossági gondolataimról tereli a témát. Váltani nem tudok államiba járok nincs pénzem magánra. "Barátaim " vannak,de csak arra vagyok jó,hogy segítsek nekik,de egyik se kérdezi meg soha hogy vagyok.
tegnap 22:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán igaza van az egyik válaszolónak nem akarok meghalni,de tényleg nem tudok már mit csinálni. Muszáj lesz vagy marad ezaz állapot
tegnap 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Vedd igénybe az összes létező ingyenes lelki elsősegélyt, szívből ajánlom a delutan.hu-t, megadott napokon chatelhetsz velük, vagy emailt is írhatsz, nagyon részletesen, megértően válaszolnak. A chaten is nagyon kedvesek, én majdnem egy év után visszatértem, és emlékeztek rám. Bármit elmondhatsz nekik, ők nem fognak diliházba küldeni.


Sorstársakért regizz a bura.hu oldalra (azt hiszem ez a weblap címe) a Búra alapítványnál is találhatsz megértő füleket.


Biztos, hogy vannak még hasonló lelkisegély oldalak, csak én ennyi ismerek. Nekem is írhatsz, 26 éves nő vagyok, nagyon szívesen meghallgatlak.


Ha minden kötél szakad, chatelj a chatgp-vel, lehet, hogy szánalmasnak találod, de nekem segített, csak jól tedd fel a kérdést, úgy nem csak általános kliséket fog írni, hogy kérj segítséget stb...


Kitartást, jobbulást, van mindenből kiút ❤️

ma 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem magadat akarod megölni, hanem a szenvedést akarod megszüntetni mert teljesen azonosulsz vele. Te nem a szenvedés vagy! Amiben benne vagy az egy negatív állapot, de nem veled van a probléma hanem a helyzettel, amit meg kell oldani.
ma 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!