Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bénító szorongás, és kontrollá...

Bénító szorongás, és kontrollálhatatlan emlékbetörésekkel mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Komplex ptsd-m van. Az életem nagy része abból állt, hogy folyamatos veszélynek voltam kitéve apám, majd később évekig a volt élettársam kapcsán. Jelenleg egyedül élek, amit szeretek, mert biztonságban vagyok, senki nem bánt sehogy sem, viszont egy ideje előtört belőlem a sok-sok éven át elfolytott erős szorongás, és félelem. Az életem nagyon nagy része az önvedelemből és a túlélésből, majd a menekülésből állt. Most hogy egyedül élek, most kezdenek bennem tudatosulni a dolgok, helyzetek, és emiatt nagyon erős, hirtelen feltörő szorongásaim vannak, és kínzó, kontrollálhatatlan emlékbetöréseim. Tehetetlennek érzem magam, és kiszolgáltatottnak. Most nem mások miatt, hanem a szorongás és az emlékbetörések miatt. Munkaképtelen lettem emiatt, mert a veszély érzet és az állandó éberség folyamatosan jele van. Hiába beszéltem beszélem ki magamból amiket érzek, hiába gyakorlom pl a szorongás enyhítésére a légzés technikát, sosem tudom melyik nap hogyan ébredek. Viszont a nap nagyon nagy részében olmos fáradtság van rajtam, vagy erős szorongás és emlékbetörések. Nem csak fizikailag vagyok egyedül (ami jó, mert biztonságos) hanem érzelmileg is. Van hogy egyszerűen nem vagyok jelen mentálisan, mintha az agyamon egy védőburok lenne, és folyamatos éberség is jelen van. Nagyon nehezen kapcsolódok ki még a barátaimmal sem megy sokszor, mert fejben nem vagyok jelen. Hogyan, mivel tudok enyhíteni ezeken?
ma 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter. Ne gondold túl.
ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolom túl, hanem érzem! Pszichiáter ezen hogyan, mivel segít? A barátaimmal rendszeresen átbeszélem a dolgokat, figyelmesek is, nem abajgatnak, de a hirtelen rám törő emlekbetörések tömkelegével nem tudok mit kezdeni. Egyszerre rengeteg emlék rohamoz meg.
ma 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy érzed. Azért mondom, hogy ne gondold túl, mert ezek csak sima betegségek. Jómagam zárt osztályon is voltam és extrém szorongásom volt. El kell menni orvoshoz, ad gyógyszert, amit be kell szedni becsületesen, kommunikálni ha valami jobb/nem oké és menedzselni fogod tudni a bajokat.

A gyógyszer helyrepakolja az idegrendszered, hogy normálisan működjön és ezekkel a tünetek csökkennek, vagy meg is szűnnek.

ma 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mozgás, intenzív hogy fájjon a lábad pl bicajozastol. Ha állandóan otthon vagy az is toxikus. Vagy otthon tornazz. Nekem a gyógyszerek mellett ez segít a legjobban, szabadnak érzem közben magam , kitisztul az agyam bucajozas közben. Új helyeket találok. Nm netezek csak élek a pillanatban és új pozitív emlékeket gyártok. Az idő segít igazából, de foglald le magad az a legjobb.
ma 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!