Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokták a nyugtató...

Hogyan szokták a nyugtató függő embert lehozni a szertől kórházban?

Figyelt kérdés

Úgy értem milyen eljárással,mennyi idővel kell számolni kb.míg bent vagyok és az elvonási tüneteket tudják valahogy kezelni,hogy könnyebb legyen és ne őrjítően nehéz.

Van erre valamilyen protokoll vagy mindig orvos dönt?

Miért kell amúgy leállni frontinnal ha csak azzal vagyok jól? (4 szer 3 mg tabletta egy nap),ezzel el vagyok,miért kell mégis elvonni,elvenni?

Ha Tudom hogy van tolerancia de ha 20 mg pl.fog kelleni akkor az miért baj?



szept. 16. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A miértre egyszerű a kérdés. Egyrészt van egy hozzászokási jelenség a legtöbb embernél. Másrészt meg van egy agyzsugorodás a rendszeresen nagy adagot szedőknél.
szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mad Max2 ***** válasza:
100%

Másik hatóanyagú nyugtatót adnak az elvonási tünetek enyhitésére 1-2 hétig, aztán másik 1-2 hét alatt azt is lassan megvonják


Olyat hatóanyagot szoktak adni aminek hosszabb a hatóideje


Pl:diazepám (seduxen)

szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4 darab 3mg fronyó? Az komoly. Tulajdonképpen egész nap be vagy kábszizva. Azt esetleg tudod, hogy mi az oka annak, hogy egyébként nem vagy jól? Vagy mi a nagy terv, hogy egész hátralevő életedben egy szerencsétlen gyógyszerfüggő leszel?
szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert minden gyógyszer károsítja a májat-vesét. Ez az adag már a 3-szorosa a szokásos fenntartó adagnak! A napi maximális adag 10 mg, ezt is meghaladod! Hogy jutottál idáig, ki írt fel ennyit? Amúgy a kérdéseidet nyugodtan kérdezhetnéd az orvostól is. Csak úgy tudsz együttműködni, ha tudod az okát és elfogadod, nem pedig külső kényszerként.

Másik nyugtatóval hoznak le, hogy ne terheljenek a megvonási tünetek. Nyilván van rá protokoll. És fontos a pszichoterápia is.

szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor én elbújhatok napi 8 mg Frontinnal? Erről szedtek le a kórházban, de még évekkel ezelőtt, ez is rengeteg volt. Kaptam rivotrilt, és vmi bazi nagy tablettát elvonási tünetekre, mindkettőt csókkentették lassan, aztán már csak rivotrilt szedtem, Ja meg még kaptam mást is, másik antipszichotikumot, de te nem kapsz hacsak nem szedsz mást is, esetleg lehet, hogy a rivotril mellé vmi antidepit is adnak. Attól függ milyen dg-t kapsz vagy van. Jelenleg a 0,25-ös frontinból szedek reggel 1-et este 2-t és ez jó így (a többi gyógyszerem mellett, ami nem nyugtató!

Szóval átéltem, szar, de le kell jönni róla!


Csak azt nem tudom, ki írt fel ennyit neked??? Csak vmi barom, vagy honnan vettél ennyit? Nekem egy 80 éves pszichiáter írta fel, nem is kell mondanom, hogy lecseréltem!


Szóval ha van még kérdésed írj nyugodtan itt vagy pü-t.

szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jutottál el ilyen mennyiségű frontonig jó ég!?
szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb 25 éve szedek nyugtatót, altatót ( igaz, csak alvashoz) de ez brutális mennyisegnek tűnik. Anno 8 ev szedés után kb 1.5 - 2 mg rivoval aludtam.
szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!