Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam ki drog nélkül?

Hogy bírjam ki drog nélkül?

Figyelt kérdés

Volt 6 év szünet, de 2 és fél éve újra használtam kokaint, utána ekit és speedet is néha, de akkor 2-3 napig. Volt,hogy hetek/ hónapok elteltek egy-egy ilyen alkalom között.


Majd most 1 hónapon keresztül folyamatosan be voltam speedezve. Vendéglátás folyamatos hajtás... 2.5 év alatt 25 kg-ot fogytam.


Most 1 hete tiszta vagyok, és nagyon kivagyok. Van rendes munkám, párom aki szeret, mégsem tudom megállni. Mit csináljak? Hova menjek? Mindig rehabra akarnak küldeni az orvosok, de nincs lehetőségem egy évre eltűnni. Más opció? NA-ba lementem, de az kevés.


Igazából semmi okom nincs ezt csinálni, csak folyamatosan az van a fejemben, hogy kell. Folyamatosan feszült vagyok egy hete.



szept. 6. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Menj el egy olyan munkahelyre ami nyugis, és annyit keresel, amiből csak kaját tudsz venni. Nincs lóvé, nincs drog...
szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Marduk85 válasza:
63%
Nem vagyok addiktologus de ha rehabra is akarnak küldeni instant az se tart 1 hétig. Az eleje a legfontosabb h a fizikai elszakadás megtortenjen és utána akár már gyogyszerekekkel is tudjak csökkenteni a vágyat. De ha ennyire lelki oka van akkor főleg onnan kellene kezdeni a feltarast és feloldani a dolgot...
szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Fel kell tárni ennek az okát. Egy nagyon jó pszihológus/terapeuta segíthet.
szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez brutális, mindenhol azt kaptam, hogy menjek rehabra. Persze, az ember itthagyja a munkáját, albérletben a párját, ami 230 plusz rezsi. Mindent kifizet enni se tud. Én meg buknám a munkám.
szept. 6. 21:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Tud valaki jó szakembert? Esetleg személyes tapasztalat?
szept. 6. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én a Nyírőbe járok két hetente egyszer - nem droggal, én a számítógépes játékokat szeretem függő módon. Más terápián is voltam, egy EMDR-en, ez kifejezetten trauma feldolgozásra van. É nem tudtam pár éve, hogy nekem vannak traumáim, azt hittem, ilyen csak a háborús veteránoknak, meg a nemi erőszakon átesetteknek van. No aztán belegondoltam... mindenesetre az EMDR után kevésbé égek belülről, nyugodtabb lettem. Meg a Nyírős kezelés is segít... lehet, neked is van valami rossz emléked gyermekkorodból, amit el akarsz nyomni... de maga a vendéglátózás is - ahogy hallom néhol rohadtul kimeríti az embert, főleg ezek a balatoni szezonok, hogy 7 napot dolgoznak egy héten... vigyázz magadra!
szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Jó arcnak tűnsz. Menj el szakemberhez, mert lehet van valami gyerekkori traumád, ami nem is tudatosul benned. Vannak jó szakemberek és módszerek ezeknek a feltárására. Minden jót, sok sikert. :)
szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ejha! Vendéglátasban, alberlet és megelhetes mellett neked még telik ilyen drága drogokra is?


Rehab, de előtte agyban eldont.

szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor sóvárogsz. Ez természetes és idővel enyhül.


Egy cipőben járunk. Csak nekem elfogadták, illetve idővel azt mondták, (akkor már 1,5 hónap absztinenciával, most 2,5 hónap), hogy ambulánsan is mehet.


Keress egyéniben drogkonzultációs helyet. Orczy Klub, Drog stop, RÉV stb. Mellette addiktológus orvosr.


Kek Pont is jó. Ott orvos és egyéni beszélgetés is. Lehet átmenetileg gyógyszer is kell.


1-3 hetet meg tudsz oldani kórházban? Az is előrevihet.

szept. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített megérteni a függőségemet, hogy elolvastam Máté Gábor: A sóvárgás démona című könyvét, erről szól, ajánlom neked is.
szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!