Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő egy ismerősöm, kristályo...

Függő egy ismerősöm, kristályozik.Akármikor megkèrdezem tőle,szèpen, nyugodt hangnemben, esküszöm kulturáltan,mikor hagyja abba,ellensèges lesz,veszekedèst provokál.Mièrt?

Figyelt kérdés

Igazából közeli rokon az ismerős,szóval aggódok èrte.Egy èv alatt 25 kilót fogyott,már nem dolgozik, miközben a szakma megszerzèse óta mindig is szorgalmasan, becsületesen dolgozott,minden további dolog stimmel ami a drogosokra jellemző.Hogy lehetne èszhez tèríteni?

Ha így folytatja Svájc utcáin fog strichelni... Nagyon sajnálom őt,mert eltűnik az a csupaszív,èrtelmes nő,aki ő volt,ès helyette egy zavart,ok nélkül jókedèlyű,nagykèpű,vagy motyogó szánalmas, esetleg sèrtődèkeny drogos maradt,attól függően, hogy hol,hányadik napon tart.



szept. 2. 13:12
A kérdező szavazást indított:
Menthetetlen
Menthető
Ne törődjek vele
Tegyek meg mindent èrte,hogy megmentsem
14 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen reakció tipikus függők esetén

Ő még tagadásban van? Vagy maga is látja hogy sokat használ?

Amúgy amíg ő maga nem akar változtatni te kevés vagy

szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Miért, miért.... Mert drogos. Drogozik. Ezt váltja ki belőle ..

Honnan van rá pénze ha nem dolgozik? Akkor prosti? Mi az oka hogy elkezdte használni? Halál , szakítás? Csak úgy nem szoknak rá emberek. Jelentem én 46 éve hozzá se nyúltam egy ilyen szarhoz sem

szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

A kristály tényleg a legalja drog, használója pedig rövid időn belül teljesen kifordul önmagából, emberi roncs lesz belőle. És mint ilyen, nem hogy Svájcban, de még egy sikátorba se fog kelleni senkinek, csak a hozzá hasonló csöveseknek, mert idővel ő is ott végzi.

Mit tehetsz? Nem sokat. Amíg ő nem éri el a mélypontját. Az biztos, hogy addiktológia, bentlakásos rehab, terápia lenne a sorrend, de innen is nagyon sokan visszaesnek.

Sajnálom a rokonodat, nem sok jó vár rá az életben...

szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Eléggé lezüllött

Szerintem hagyd

Ha nem dolgozik hogy van pénze anyagra?

szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni, ha ő nem veszi észre, hogy gond van.

Vigyázz magadra, nehogy téged is magával rántson, vagy belekeveredj valamibe.

szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
15%
Az egyetlen dolog ami talán segíthet hogy elveszed minden önbizalmát, egy önbizalomhiányos emberre nem hatnak a függőségek. Az önbizalmat a legjobban a szégyen érzésével lehet lerombolni.
szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

6: honnan találsz ki ilyen hülyeségeket?

Az önbizalomhiány pont az egyik oka a függőségek kialakulásának.

szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
nem szokásom az ilyesmi... de ekkora baromságot rég olvastam, mint a hatosé.
szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%
Valóban? Még soha nem találkoztam önbizalomhiányos függővel, csak nagyönbizalmúakkal. Egy önbizalomhiányos fél attól, hogy valamitől függjön hiszen ez kiszolgáltatottságot jelent.
szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

A kristály a legalja.

Nem tudod megmenteni, sem szép szóval, sem erőszakkal, mert ő nem akarja. Ha már ennyire züllött, már le sem fogja tenni.

szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!