Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő egy ismerősöm, kristályo...

Függő egy ismerősöm, kristályozik.Akármikor megkèrdezem tőle,szèpen, nyugodt hangnemben, esküszöm kulturáltan,mikor hagyja abba,ellensèges lesz,veszekedèst provokál.Mièrt?

Figyelt kérdés

Igazából közeli rokon az ismerős,szóval aggódok èrte.Egy èv alatt 25 kilót fogyott,már nem dolgozik, miközben a szakma megszerzèse óta mindig is szorgalmasan, becsületesen dolgozott,minden további dolog stimmel ami a drogosokra jellemző.Hogy lehetne èszhez tèríteni?

Ha így folytatja Svájc utcáin fog strichelni... Nagyon sajnálom őt,mert eltűnik az a csupaszív,èrtelmes nő,aki ő volt,ès helyette egy zavart,ok nélkül jókedèlyű,nagykèpű,vagy motyogó szánalmas, esetleg sèrtődèkeny drogos maradt,attól függően, hogy hol,hányadik napon tart.



szept. 2. 13:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a szorongás és önbizalomhiány nagyon sok esetben jelen van a függőknél. A kokain/ speed stb ezt oldja. Saját tapasztalat. Feldobott, nyíltan tudtam beszélgetni, nem szorongtam társaságban, nagy önbizalmat adott. Egyből. Na ez a veszélyes, könnyen elérhető gyors megoldás. Mire rájön az ember, hogy baj van akkor meg már egy akkora büdös drogos, hogy eszméletlen.


A kulcsszó, hogy rájön. Saját magától. Nekem is hiába mondták, akartak segíteni, vitték orvoshoz, rehabra... én is dühös voltam miért szólnak bele, én jól érzem magam. Nekik 2 év kellett, nekem 10, hogy észrevegyem.

szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

10 èv?!

Akkorra ő már bőven 40 felett lesz,már majdnem 50.

Kèrdès hogy bírja ezt a test.

Bajzáth Sándor írásait olvasva,ő is azt írja,hogy kell a mèlypont,ès legtöbbször hiába cipelik el a függőt hozzá,így nem igazán hagyják abba.Na most ameddig kúrható a csaj, mindig lesz aki mellette áll,szóval valakinek mindig barátnője lesz.

Azt nem tudom eldönteni sajnáljam e őt továbbra is.Minap kèrt pár ezer forintot "kölcsön". Nyilván soha nem adja meg.De ugye ez is segítsèg.

szept. 7. 04:57
 23/27 anonim válasza:
100%
Hát sajnos mikor én majdnem belehaltam szinte a speed használatában(vérnyomásom 230 volt) még másnap is használtam.. pedig nem voltam függő.. szóval hiába egy halálközeli élmény mint mélypont, egy függő sajnos függő marad
szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Remélem azért valahogy ő is túlèli,lehet 5 èv múlva fog felèbredni ebből.Most 100 % hogy ő is szívna másnap,mert napi használó,neki ez olyan mint másnak a cigaretta.Ès èbredèstől alvásig.Ha boltba megy,ha hozzánk átjőn,ha autót vezet,bármit csinál,előtte szív.Ha mègse,akkor arrogáns,ès sèrtődèkeny,bunkó.Valamikor egy fantasztikus ember volt,akit tiszteletem, szerettem,ez lett belőle.
szept. 14. 07:24
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
23. az tényleg érdekelne, hogy mi más vezérelt akkor, amikor halál közeli élmény másnapján megint rácuccozol... mint a függőség?
szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

25

Tényleg ne vagyok függő, csak társaságban használom ritkán, igaz volt/van mikor veszek is magamnak de nem mindennapos... Bár ez a függőség kezdete tudom :D

szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Valahogy rákène venni, hogy elmenjen elvonóra.
szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!