Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom olyan nőkkel/lányokk...

Nem tudom olyan nőkkel/lányokkal jól érezni magam, akik már lefeküdtek más pasival előttem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Voltak kapcsolataim az elmúlt 5 évben, de sajnos csak és kizárólag olyan lányokkal/nőkkel, akik már lefeküdtek mással előttem. Egyik ilyen kapcsolatom a csodával határos módon tartott 3 évig. A lány aztán szakított velem azzal az indokkal, hogy ő már nem hajlandó velem lenni annak a tudatában, hogy soha nem tudja nekem megadni azt, amire vágyok, és már rossz volt számára nézni, hogy emiatt gyakran letört vagyok.


Kamasz koromban volt utoljára olyan kapcsolatom, ahol a lány még ártatlan volt, és igazából annak ellenére, hogy majdnem 3 évig tartott a kapcsolat, soha nem feküdtünk le. Azt mondta hogy még várni akar vele, én ezt természetesen tiszteletben tartottam, nem erőszakoskodtam, de az az idő nem jött el a kapcsolat végéig. A kapcsolatunk úgy ért véget, hogy elment bulizni, és ott egy srác haza kisérte, majd pedig lefeküdtek. Ezt nekem telefonban mesélte el, és ekkor természetesen szakítottam vele. Ezen én már rég túl vagyok, nem kötnek semmilyen érzelmek ahhoz a lányhoz már. 8 éve történt ez az egész, akkor voltam 17 amikor szakítottam vele, most pedig 25 vagyok.


20-21 éves koromig tartott, mire úgy éreztem, hogy nyitott vagyok egy új kapcsolatra, és akkor jött a hideg zuhany, hogy a korombeli lányok egy jó nagy része már nem ártatlan. Ha ránézek egy korombeli szép nőre, csak arra tudok godnolni, hogy nevetségesen kis esély van rá, hogy még nem ért hozzá senki, így már nem visz rá a lélek, hogy oda menjek, és kezdeményezzek.


Nagyon félek attól, hogy egyedül fogok maradni, nekem nagy álmom, hogy családom legyen, (főleg azért, mert meglehetősen rosszak a családi körülményeim) amiről már kezdem úgy érezni, hogy nem fog soha megvalósulni, mert nem fogok tudni találni olyan nőt, akivel jól tudom magam érezni, és számára is szimpatikus vagyok.


Aki azt akarná javasolni, hogy menjek pszichológushoz, annak azt ajánlom, hogy spórolja meg magának az időt, és energiát, mert ezt a tanácsot figyelmen kívül fogom hagyni, nem fogok rá reagálni. Ennek az oka az, hogy voltam már pszichológusnál, és csak rontott a helyzeten, mert elment rá az időm és pénzem, cserébe meg semmit nem kaptam, megoldást a problémára pláne nem.


A tartalmas válaszokat előre is köszönöm!



szept. 5. 11:59
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
#20 Köszönöm a jókívánságokat, de ezzel nem oldódik meg semmi sajnos.
szept. 8. 23:05
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
21: hát igen, ahhoz sajnos neked kell dolgozni magadon meg az életeden
szept. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
#22 oké, mit csináljak?
szept. 9. 10:50
 24/28 anonim ***** válasza:
65%
Menj el pszichológushoz.
szept. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
68%

A) menj pszichológushoz

B) ne másoktól várd a megoldást

C) vágyakozz a szűz lányok után, aztán vagy összejön, vagy nem

szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj, nem fair olyat várni, amit te magad sem tudsz teljesíteni, ezt kellene valahogy tudatosítani. Mert te sem vagy már szűz. Én pl. 20 fölött is az voltam, nem vártam el, de örültem, amikor hasonló párra leltem. Az a baj, ahogy egyre idősebb leszel, így értelemszerűen a potenciális partnereid is, aki ebben a korban még szűz, azzal valami baj van.
szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A 9. válaszolót és a többieket is támogatom én is azzal, hogy bizony, hogy nem reális az elvárásod, hogy a korosztályodból napjainkban szűz lányokat találj, és hogy az, hogy egyszer már voltál pszichológusnál, aki szerinted nem tett jót neked, ezért az egész pszichológia szakmáját kukába dobnád.


Én is voltam terápián (azaz nem csak egyszer, hanem egy évig terápián, pénzért!) olyan pszichológusnál, aki szerintem nem segített semmit az aktuális problémámon, de persze nem tudhatom, hiszen nincs belőlem még egy, aki nem járt akkor pszichológushoz, aki talán akkor jobban vagy rosszabbul érezte volna magát, csak azt tudom, hogy utáltam a terápiát, mégis elmentem minden egyes foglalkozására, mert tudtam, hogy van egy problémám, amelyet szeretnék megoldani. Utáltam, mert a terapeuta nem beszélt, csak ült és bólogatott, és ez engem halálosan dühített, amit mondtam is neki, hogy ilyen alapon akár naplót is írhatnék vagy a falnak is beszélhetnék.


Azóta erről megtudtam, hogy ez egy bizonyos pszichológiai módszer, a nevére már nem emlékszem, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy évekkel később más problémával és az igazat megvallva más országban is, de ez lényegtelen eljutottam állami pszichológushoz terápiára, ahol persze volt is ez a kérdés a felvételinél, hogy voltam-e már pszichológusnál, és ha igen, mikor és mennyi időre és milyen volt, ahova én le is írtam, illetve a terapeutámmal való első találkozáskor meg is beszéltük, hogy miért nem szeretettem azt a terápiát és mit várok el az elkövetkező terápiámtól, ahol elmondtam, hogy én dialógust szeretnék, nem azt, hogy csak én beszéljek, mert ahhoz fölöslegesnek tartom, hogy egyáltalán kimozduljak otthonról.


Ez aztán olyan sikeres terápiát eredményezett, hogy 3-4 évig jártam hozzá állami juttatásból szerencsére, amivel azt szeretném kifejezni, hogy kismillió pszichológiai iskola, módszer és irányzat van, és minden egyes ilyenen belül is minden egyes terapeuta attól függő módszereket alkalmaz, hogy neki mi a kedves, az meg tőled függ, kedves kérdező, hogy meg tudod-e legalább saját magadnak fogalmazni azt, hogy mit nem szerettél abban az egy alkalommal vagy egy terápián, amíg jártál hozzá, mert nemes egyszerűséggel az illető tán pont olyan módszert alkalmazott, ami neked nem volt megfelelő.


Nekem nem rég ért véget egy több éves párkapcsolatom, ahol az ötven+ éves ember tényleg nem hitt a pszichológiában több évtizedes próbálkozás után több tíz-húsz-harminc terapeutával, amit mondjuk inkább meg tudok érteni egyrészt olyan múlttal, mint ami neki van (úgy felnőni gyerekotthonban három napos (!) kora óta, hogy oda az édesanyja örömmel adta be, pár méterrel a lakóhelyüktől a szüleivel, akik a mai napig nem értik, hogy mi ezzel a probléma, és akkor az ötven+ éves felnőtt férfi abban hisz, hogy jó neki egyedül és nincs szüksége másik emberre, sem nőre, sem bárki másra ahhoz, hogy boldoguljon, semmiféle emberi kapcsolatra nincs szüksége - vagy rengeteg terapeuta kipróbálása után inkább el tudom neki fogadni azt, hogy csalódott a pszichológiában, mint neked, kérdező, egy pszichológus után...), de neked, kérdező, egyszeri negatív tapasztalat után egy teljes szakmát dobnál kukába...? Nem erre mondják, hogy a kádban azért a gyerekedet ne húzd le a vízzel, oké?


Ezen kívül még arra is gondoltam a kérdésed alapján, hogy tán vallásos körökben kéne keresgélned magadnak való nőt, ott nagyobb eséllyel találsz szűz lányt, de sajnos igaza van azon előttem szólóknak is, hogy nem elég neked megfelelő lányt találnod, az az utána következő kihívás, hogy azt a kapcsolatot meg is tartsd és netán holtodiglan-holtjáiglan legyen, ugye?


Ehhez pedig tényleg érdemes a 9. válaszoló által leírt egyenleteket feloldanod, amit egyedül is megpróbálhatsz, de szakemberrel sokkal könnyebb és sokkal gyorsabb, hiszen a szakembernek ez a szakmája, nahát, hidd el!


Azt nem mondom, hogy számodra megfelelő terápiát találni egyszerű lenne, de nem lehetetlen és szerintem újabb "áldozat" megtalálása helyett előbb kéne megpróbálnod feldolgozni a kapcsolati traumáidat, hiszen a feldolgozatlan traumák a további kapcsolataidat is megtámadják, pont úgy, ahogy már az előttem szólók is leírták téged idézve.

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Ezt beszoptad. Jobb ha túlteszed magadat rajta.
ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!