Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akit annyira...

Van olyan, akit annyira megvisel egy állata elvesztése, pl 1 kecskepapagaj, akivel évek óta együtt volt, hogy kialakul erős depresszió?

Figyelt kérdés

#állat #Kislat #Madaeak
aug. 27. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Bárkinél elöfordulhat, hogy valamilyen szinten depis lesz egy kisállat halála után, főleg ha az hirtelen, váratlanul következett be. Nyilván azoknál akik családtagként szerették, nem csak úgy volt és kész létezett a házban.


Én a majdnem 2 éves cicámat gyászoltam 6 hónapig, sokszor sírtam miatta. Depressziós nem lettem, de olyan borzasztóan fájdalmasan még rokonomat sem sírattam meg a halálukkor (valószínűleg azért mert szerencsére minden rokonom eddig idősen, vagy hosszú betegeskedésben hunyt el, amik nem értek váratlanul) míg nem a cicám halála hirtelen jött, és azt nem tudtam elfogadni.

aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, őszinte részvétem :(
aug. 27. 16:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Mibe halt meg cicus?
aug. 27. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elütötte az autó. 1 másodperc alatt elhunyt, szerintem nem érzett semmit.


Nagyon sokáig úgy éreztem mintha a lelke haza akarna jönni, mert ol,a hirtelen ment el, hogy ő maga sem értette meg hogy már nem a földiek között van a helye. Furcsa, rá jellemző zajokat hallottam heteken át, azt hittem begolyóztam, mondtam ilyen nincs hogy ennyire beképzeljek dolgokat a gyásztól. Aztán apám is beismerte hogy olyan zajokat hall, amiket az a cica adott ki/csinált, amikor be akart jönni. Pár hét múlva ezek eltűntek, nem tudtam mit higyjek sokáig. Valószínűleg annyira nem tudtuk elfogadni hogy elment, hogy beképzeltünk dolgokat. Szóval szerintem egy erős gyász sok dolgot okozhat az ember egészségére nézve. Mentálisan és lelkileg is

aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:( sajnálom válaszoló
aug. 27. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!