Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért akadályozzák meg?

Figyelt kérdés
A halál nem jár alanyi jogon mindenkinek? Miért nem rendelkezhetünk szabadon a saját életünkről?

aug. 26. 08:15
1 2 3 4
 1/31 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Rendelkezhetsz, csak másokat ne zavarj meg vele. Pl. aki felmászik egy hídra, hogy leugrik ezért+azért, aztán megvárja a tűzoltókat, annak feltűnési problémája van. De nem akarok belemenni nagyon, mert nem vagyok ebben szakértő, viszont elgondolkodtató valóban, hogy akarata ellenére miért kell mindig mindenkit megmenteni. Szerintem ez ilyen társadalmi szemlélet, hogy a halál nem megoldás semmire, önzőség, stb.
aug. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
17%
Nem jár. Az egész rendszer arra épül, hogy élj. Ezért védik a gyerekeket, kötelező az iskola és tilos a gyerekmunka. Rengeteg pénzt beleölnek az egészségügybe, a szociális támogatásokba, az oktatásba, az infrastruktúra fejlesztésébe, hogy kényelmesebbé tegyék az életet, de aki ki akar szállni, az mindezt a pénzt és munkát elkótyavetyélné. Ez megengedhetetlen! Ha alanyi jogon járna a halál, minimum megtízszereződne a népességfogyás.
aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Akik nyilvánosan csinálják, azoknak 99%-a nem akarja, csak fenyegetőzik. Aki komolyan öngyilkos akar lenni annak sikerülni fog.
aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

1


Torvenyileg nem rendelkezhet azzal hogy megoli magat (sajnos..) mert ugyanugy buncselekmeny, gyilkossag, hiaba onmagat akar egy olyan helyen ahol max a madar sem jar.

aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%

Ennek kőkemény gazdasági okai vannak, hogy nem akarják, hogy az emberek szabadon dönthessenek az életük végéről és idejéről. Ha ezt megadnák, és könnyű lenne, fájdalommentes sokan élnének vele, és kevesebb lenne az adófizető birka, nem lenne gazdasági növekedés, nem lenne adóbevétel, nem tudna ez elit kiken élősködni. Amint megszületett egy gyermek attól a ponttól kezdve csak egy "rabszolga" akin uralkodni kell.

A másik nagy kérdés amin inkább el kellene gondolkodni, hogy sokan miért is akarnak kilépni az életből. Nem biztos, hogy ezek mind "betegek", inkább a rendszer beteg, amiben élni kényszerülünk.

aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%

5


van benne realitas. Mennyibe is kerul egy igazi temetes? kozel 1 milka.

aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%
A temetés ára attól függ milyet tud kifizetni a hátramaradt családtag. De a hamvasztás a legolcsóbb, még urnát sem kell venni, mert vannak ilyen "szórásos temetések", amikor valahová elszórják a hamvakat. Nekem ilyen is megfelelne. Ha életemben nem voltam szabad, legalább halálom után hadd legyek az.
aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetett dolog, és szerintem nem kell feltétlenül közvetlen gazdasági érdekre fogni. Sok ember nem gondolja komolyan az öngyilkosságot, csak aktuálisan van egy mélyponton. (Ez nem jelenti, hogy feltűnési viszketegsége van, csak eluralkodtak rajta a negatív érzelmek) Nem egy sikertelen öngyilkosságot megélt ember elmondta, hogy megbánta, hogy megpróbálta egyáltalán, és hálás, hogy életben van. Szóval ki lehet indulni abból is, hogy ha nem gondolja komolyan az, aki öngyilkosjelölt, akkor jót tesznek vele, hogy megmentik. Azt meg nem lehet megmondani ránézésből, hogy mik a valódi szándékai, tényleg átgondolta-e vagy hogy reális oka van-e az öngyilkosságra.

Egyébként sajnos tényleg nem rendelkezhetsz a haláloddal, az eutanázia körüli nyűglődés is erről szól. A globalizált társadalomban, manapság egy ilyen fóbiaszintű rettegés van a haláltól, mintha ez valami olyan dolog lenne, amit minden áron el kell kerülni. Már Jung is írt erről, meg a káros következményeiről, de Jung óta ez csak hatványozottabban rosszabb lett.

aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

7


menj be egy temetobe, tele olyan sirokkal amikor allitom ha nem 1 millio de tobbe kerult. Persze, hogy mennyi hamvasztasos azt nem tudom. De egyebkent nem akarom megsugni, de ha nem talalnak rad, akkor 0 ft, mert szimplan "eltunt szemely"

aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

2

Nem tudom hol, de Magyarországon nem ölnek bele rengeteg pénzt az eübe.

Egyébként ennek nagyon sok oka lehet. De aki meg akarja tenni az megfogja.


De amennyiben te öngyilkosságon gondolkozol, adj az életnek még egy esélyt, és hívd fel a Lelki Segélyt. "Az öngyilkosság végleges megoldás átmeneti problémákra."

Nem vagy egyedül!

aug. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!