Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anonym online discord vagy...

Anonym online discord vagy hasonló csoport depressziós, szorongós és egyéb érzelmi állapotokat megélő embereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogy a kérdés látható, olyan csoportot keresek, akik hasonló problémával szembesülnek vagy szembesültek. Lehetőleg FB kilőve.

Inkább ilyen egymással beszélgetős, támogatós csoportot keresek.

Tudom, hogy IRL dolgok lennének a legjobbak (sport, szocializálódás), de ez nem éppen lehetséges (műtét utáni lábadozás, hipochonderség...) vagy hát... szerintem értitek: k. sok kifogás és a többi.



aug. 27. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sem tudok ilyen csoportokról,pedig szerintem nagyon sok embernek lenne rá szüksége. Köztük nekem is.
aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített pár dolgot megérteni a témában Korb: Felfelé a lejtőn című könyve.
aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, ha gondolod legalább itt kiírhatod magadból, nekem az valamelyest segít, ha panaszkodom róla.


Köszi az ajánlást, második válaszoló.


Sokat tanulmányoztam is, de nehéz megtenni az első lépést.

Főleg, ha valami mindig visszaránt egy pontnál...


Sajnos a kapcsolataimat nem tartom olyannak, akik képesek lennének engem bíztatni vagy hasonló. Illetve másoknak se akarok problémát okozni az enyéimmel, ezért is félek "kimenni"

(Otthoni szorongás a legfőbb gond okozója)


Másfelől viszont érdekelne, hogy mások hogyan tették meg a sikeres első lépést. Szerintem az másoknak is adna egy kis reményt.

aug. 27. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, az ember egy idő után annyira szenved, hogy az már hasonlít mondjuk egy erős fogfájáshoz. Akkor vagy öngyilkos lesz, vagy elvonszolja magát terápiába.

Nekem pl. az segített, hogy a könyvtárban megláttam egy könyvet a depresszióról, és megnéztem, és az abban szereplő esettanulmányok ébresztettek rá, hogy nekem is ez a bajom, illetve reményt adtak ,hogy talán akkor rajtam is lehet segíteni, így mentem el kezelésre.

2# voltam.

aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amiket írsz itt a 3# ban a kapcsolatodról, másoknak problémát okozni, stb. azok tipikus depresszív gondolatok. 2#,4# voltam.
aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!