Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziosok miért utálják...

A depressziosok miért utálják magukat?

Figyelt kérdés

aug. 26. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert depressziósak, önbizalomhiány, önkép zavar stb. stb
aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Így tanulták meg tévesen, többnyire gyermekkorukban. Pl. egy gyereket sokat magára hagyják, vagy sokat szidják, verik, akkor - gyerekként ezt még többnyire csak úgy tudja értelmezni, hogy ő rossz, gyűlöletes, undorító, felesleges, érdektelen, érdemtelen. Ez "beleragad" az agyába és viszi magával, akár egy életen át. A gondolkodása ezen a szűrőn keresztül megy: azokat a dolgokat inkább észreveszi, amelyek ezt erősítik. Illetve odaképzel dolgokat, félreértelmez reakciókat, hogy ezt az önképét erősítse. Sokaknak az emlékezetük is torz: a jó dolgokra nem emlékszik, viszont 30 évvel ezelőtti sérelmét, vagy hibáját kiválóan fel tudja idézni. Ebből is az következik, hogy ő csak szar, vele csak rossz dolgok történnek. S akkor próbálja magát gyógyítani mondjuk szerekkel, folyamatos játékkal, sorozatokkal, és ezt szégyelli, e miatt is utálja magát, hogy gyenge... Ilyen szépen.
aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Mert a depresszió társul önkép zavarral.
aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez nem minden esetben igaz.

Én nem utálom magam

Csak a világot ahol élek

Én 22 éves vagyok, de már most azt kívánom hogy bárcsak még 10 lennék...

Gyermekként olyan gondtalan az élet

Boldog voltam, és nem az számított hogy mennyi pénzem van

A gimi vége óta ami már 4 éve volt körülbelül, depressziót érzek, nem találom a helyem.

aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
4# nem lehet, hogy te csak szorongsz?
aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Hát főként de, szorongás a legfőbb jellemző. Viszont az évek óta tartó szorongás miatt már érzem hogy van egy kezdeti depresszió, lassan már tényleg semminek nem tudok örülni és teljesen szürkében kezdem el látni a dolgokat, az életet..
aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!