Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék csinálni súlyos...

Mit tudnék csinálni súlyos tinikori depresszióval?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kiiktathatatlan depresszióra okot adó faktor van az életemben ami már évek óta taccsra vágott, abba nem mennék jobban bele hogy mik. 13 éves korom óta önsértek. Vannak időszakok amikor többször, van hogy kevesebbszer, a súlyossága attól függ mennyire ramatyul érzem magam. Az utóbbi időben annyira kivoltam égve lelkileg hogy vágdosni sem volt erőm magam, egész nyáron az ágyból alig tudtam kikelni a bénító depresszió miatt, de tegnap sajnos megint megvágtam magam, mélyen és több helyen. Nem tudom megélni az érzelmeim, vagyis de, mindent egyszerre, és az nagyon lesúlytó. A sz@r is ízetlen konkrétan. Az étel ízetnek, akármit eszek is. A világ sokkal szürkébb mint még mielőtt ez a hatalmas mentális törés bekövetkezett volna. Semmi nem tesz boldoggá, minden kimerítő. Elhanyagoltam a hobbijaim, a suli évek óta egy kín, nehezen teljesítek. A szükségleteim nehezen látom el, evés, tisztálkodás stb.... Annyira fáradt vagyok állandóan hogy ha fürdök egyidőben kell fogat mosnom mert különben nincs annyi erőm hogy megcsináljam külön. Evésre is nehezen bírom rá magam, nem kívánok semmit. Szülőkre, rokonokra nem tudok számítani. Apukám nincs az életemben, anyukám szerint csak lusta vagyok és játszom az agyam (tudja mekkora kárt teszek magamban...) Rokonok elzárkóznak előlem, nem szívesen foglalkoznak vele, szerintük bolond vagyok. Barátaimat nem szívesen terhelném vele, így is elveszítettem a nagyrészüket már a mentális egészségem miatt. Pszichológushoz majd pszichiáterhez járok évek óta, de semmit nem segít. Az hogy beszélek róla mi a baj, nem oldja meg egyik problémát sem csak ahogy szembeállít a tényekkel még rosszabbul leszek. Pszichiátriai osztályon feküdtem 1,5 hónapot majdnem 2 éve de csak traumatizáltabb lettem tőle. Többféle gyógyszerekkel is próbálkoztam amit felírtak de az is csak egy kis időre megoldás. Öngyilkossági gondolataim vannak. Van még ilyenkor valami megoldás vagy örökre ilyen maradok? Tényleg félek hogy megroppanok és öngyilkos leszek. :(( 16l

aug. 20. 11:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha anyukád nem veszi komolyan, akkor nagyon sajnálom.
aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!