Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utal, ha valaki nem bírja a csámcsogást olyan szinten, hogy agresszívvá válik Tőle és azt sem, hogy mások esznek?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam még erről, hogy egy mentális betegséghez kapcsolódik, viszont már nem találom.

Megtudtam, hogy egyik ismerősöm is ilyen és érdekelne, csak nem találom már azt, ahol ez le volt írva, hova kapcsolódik



aug. 15. 17:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is. Én elrejtem a dühöngést, néha át kell mennem egy másik szobába és belerúgni valamibe párszor, hogy lenyugodjak. Nem tudom mitől lehet.
aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De mi zavar benne, vagy mit érzel ma 20:10?
aug. 22. 20:38
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan megmondani. Olyan, mint amikor valaki vagy valami nagyon felidegesít. "Mért így eszik? Mért így nyeli le a kaját?" Stb. Arra is gondoltam, hogy lehet úgymond "érzékenyebb" vagyok az ilyen dolgokra, mintha meg tudnám mondani az emberek érzelmeit vagy rejtett frusztrációit a mozgásuk alapján. Ugyanis nem mindenkinek az evése zavar, valakié egyáltalán nem, valakié pedig jobban, de általában a legtöbb emberé igen. Vagy valami rejtett pszichológiai oka van pl. magamat látom a másik emberben és ez frusztrál. De lehet valami sokkal egyszerűbb a magyarázata, mert múltkor egy olyan ember csámcsogása idegesített, akié amúgy nem kéne.
aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Milyen rejtett frusztrációra gondolsz és emberek érzelmeire?
aug. 24. 15:50
 15/16 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy sokan tele vannak frusztrációkkal és rejtett érzelmekkel, amiket elrejtenek. Bemagyarázzák maguknak, hogy milyen boldogok és milyen sikeresek, közben meg csak a valódi boldogtalanságukat rejtik el egy mosollyal, mert egy olyan életet élnek, amit beléjük programoz a társadalom, hogy ezt jelenti boldognak lenni, tehát nincs is okuk a boldogtalanságra, ezért annak hazudják magukat. Sokszor látom csak az emberek mozgásán is, hogy olyan mintha szoronganának vagy dühösek lennének annak ellenére, hogy nincs "semmi" okuk rá, maguk sem tudnak róla.


De lehet, sőt biztos túlbonyolítom a dolgokat. Utánaolvastam a mizofóniának és azt találtam, hogy nagy összefonódás van a kényszerbetegséggel, ami nekem szintén van. Hasonlóan a kényszerbetegséghez, itt is az irányítás elvesztése lehet magyarázat. Lehet csak arról van szó, hogyha hogyha valaki csámcsog, úgy érzem nem tudok kijutni abból a szituációból, nem tudom irányítani a helyzetet, ez ez indít be egy ösztönös reakciót az agyamban, azaz lehetséges valójában nem is a csámcsogás maga az ami zavar, helyette az hogy túlgondolom, hogy mi lesz akkor ha nem jutok ki ebből a szituációból.

aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

“Sokszor látom csak az emberek mozgásán is, hogy olyan mintha szoronganának vagy dühösek lennének annak ellenére, hogy nincs "semmi" okuk rá, maguk sem tudnak róla.”


Ezt én is szoktam érezni, nagyon egyet értek

aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!