Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utal, ha valaki nem bírja a csámcsogást olyan szinten, hogy agresszívvá válik Tőle és azt sem, hogy mások esznek?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam még erről, hogy egy mentális betegséghez kapcsolódik, viszont már nem találom.

Megtudtam, hogy egyik ismerősöm is ilyen és érdekelne, csak nem találom már azt, ahol ez le volt írva, hova kapcsolódik



aug. 15. 17:24
1 2
 1/16 Senior Séf ***** válasza:
73%
aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem a mizofónia volt, hanem valami olyasmiről volt szó, hogy nem bírja az illető, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy Ő akarja, nem az hogy erősebb érzékenyebb hallása van, hanem hogy Őt idegesíti, be kell fejezni azonnal.

De köszönöm attól függetlenül :)

aug. 15. 17:43
 3/16 A kérdező kommentje:
Hogy Magát az evést sem, ha mások esznek azt nem bírja elviselni, sem a látványt, sem a hallását, de a saját étkezésével nincsen gond, csak ha másokat lát, hall étkezni
aug. 15. 17:44
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
pedig ez mizofonia
aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De most mondom, hogy ez nem csak a hallás, amit keresek, hanem ha csendben eszik is az ember minden zaj nélkül azt se bírja elviselni a másik, azt sem ha az utcán 20 méterrel arrébb eszik valaki valamit, nem csak a hangja, hanem a látványa is, viszont a saját Maga étkezésével nincsen gondja, csak ha mások esznek előtte akár hang nélkül is.

A Mizofónia a hallásra korlátozódik.

aug. 15. 17:54
 6/16 A kérdező kommentje:
Az is zavarja, ha valaki cola-t iszik süteményre, hogy a másik mit miután eszik és agresszív lesz Tőle, mert szerinte azt nem úgy kellene ennie, mert undorító és el fogadhatatlan és az is el fogadhatatlan, hogy mások esznek előtte.
aug. 15. 18:03
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Autizmus?
aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"szerinte azt nem úgy kellene ennie, mert undorító és el fogadhatatlan és az is el fogadhatatlan, hogy mások esznek előtte" - Itt van a kutya elásva szerintem. Nekem valami frusztrációd van az emberekkel kapcsolatban, ami így jön ki. Talán zavar, hogy nem tudod őket irányítani, vagy hogy nem eléggé forog körülötted a világ. Ez valóban nem mizofónia, és nem is autizmus.

Bár szerintem elég gyakori, hogy valaki előtt eszik, vagy iszik valaki, hogyhogy nem jártál eddig szakembernél a problémával?

aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

???

Ez nem Én vagyok, mint írtam is

Egy barátom, akivel megszakítottam a kapcsolatot más okokból (Átvert többször és megbízhatatlan, a párkapcsolatom rovására is ment, de ezekbe nem mennék bele), csak most írtam ki a kérdést pont ezért, mert erről olvastam Én valahol csak már nem tudom hol és érdekelne, hogy ez mihez kapcsolódik.

Én szeretek másokkal enni nagyon is, és nem szoktam figyelni ki milyen hangokat ad ki, kivéve a fingás, böfögés publikusan, meg ne az orrom alá csinálja, szarok Én arra ki hogyan eszik, csak élvezze és élvezze a társaságom, pont ezért is érdekel a dolog egy részről, szeretek enni és szeretem, ha valaki jó ízüen és nem zabálva eszik

Nekem a kötődést jelenti, az össze tartozást, lehet butaság, de na, a család Nekem így családiasabb pl, de oké teljesen ha valaki nem ért ezzel egyet, csak érdekel főleg az, hogy miért lesz konkrétan agresszív valaki, mert lát mást étkezni, vagy mert valaki cola-t iszik a sütire

aug. 16. 00:55
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ő, nem te. Nem az a lényeg a kérdés szempontjából.
aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!