Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék javítani a mentáli...

Hogy tudnék javítani a mentális állapotomon?

Figyelt kérdés

Már megjártam párszor a pszichiátriát és születtek diagnózisok (amiknek a fele se igaz) amit meg észre kellett volna venniük nem vették.

Mindegy most nem az egészségügyet akarom szidni csak tanácsokat kérnék főleg olyanoktól akik valamilyen szempontból érintettek.


Pánikbetegség, kényszeres személyiségzavar, kényszerbetegség, depresszió, derealizáció/deperszonalizáció, öngyilkos hajlam és kisérletek, zavarodott tudatállapot, állandó nyugtalanság és még sokminden más. K*rva sok stressz szorongás állandóan pörög az agyam túl gondolok mindent.


Már egyébként sinen vagyok abból a szempontból hogy nem tudnak ezek olyan szinten eluralkodni rajtam hogy elveszítsem az irányítást meggondolatlan dolgokat tegyek vagy hogy egyszerűen csak szétcsússzak mélyre zuhanjak megint viszont még mindig jelen vannak és megkeserítik a mindennapjaim.


Fizikailag is rosszul vagyok ezektől.



aug. 9. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szóval nagyjából meg is van a tüneteid gyökere. Bántás gyermek fiatalkorban, megaláztatás stb. A benned levő harag meg elkezdett dolgozni, és mivel kifelé nem élheti ki magát, belül vezetödik el, vagyis az egyén ilyenkor saját maga ellen akar fordulni. Mi lenne a megoldás? Az semmiképpen, hogy akkor megforditod a harag irányát, és elkezdesz mondjuk másokat bántani, gyilkolászni.

Magánélet, szex?

aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Kognitiv viselkedesterapia kb mindent megoldana/kezelne. En mar haromszor voltam panikkal/agora fobiabal es teljesen visszakaptam az eletem.
aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Meg az a baj hogy az alkoholra kezdek megint nagyon rákapni mert jól oldja a feszkót meg minden csak én nem vagyok a mértéknek a híve sajnos. A cigit viszont lecsökkentettem.

Kábítószert pedig már kerülöm.

aug. 12. 00:17
 14/15 anonim ***** válasza:

13: Persze hogy kezdtél rákapni az alkoholra, hiszen ez tüneti kezelést jelent! Ha nem innál lehet a belső feszültség már szétrobbantott volna.A gond az persze, hogy az alkohol nem jelent igazi megoldást, amit persze belül te is tudsz. De úgy vagy vele, jobb a tüneti kezelés, a belso fájdalom tompitása a jelenben, mint a semmi. Aztán majd csak lesz valahogy később.

Említetted hogy némely embernek azért be tudnál pancsolni egyet, ha nem is ilyen szavakkal. Kik ők tulajdonképpen? Általában családtagok szoktak lenni,tudom, tapasztalatból mondom. Pl novéremnek szivem szerint én is kiosztanék néhány sallert. Ami valljuk be, nem szép dolog hiszen mégis csak egy nőről és legközelebbi vérrokonrol van szó. De ez van.

aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14 igen az egyik szülőről van szó és gáz vagy nem gáz én nem állnék meg egy-két sallernél. Nem írom le mik történtek de egy épeszű ember már rég megtette volna a helyemben. Csak a törvény tart vissza és az hogy tudom lesz ennél jobb is mert affelé haladok rajta vagyok hogy olyan életet élhessek végre amilyet szeretnék és tudom ez csak egy ilyen "időszak" túl leszek a dolgokon.



A pia pedig nem lesz mindennapos csak amíg nem jutok el rendes szakemberhez kell valami mert józanul már felse kelek az ágyból olyankor nem erdekel semmi semmi motivácio felőlem fel is fordulhatok.

aug. 13. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!