Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék javítani a mentáli...

Hogy tudnék javítani a mentális állapotomon?

Figyelt kérdés

Már megjártam párszor a pszichiátriát és születtek diagnózisok (amiknek a fele se igaz) amit meg észre kellett volna venniük nem vették.

Mindegy most nem az egészségügyet akarom szidni csak tanácsokat kérnék főleg olyanoktól akik valamilyen szempontból érintettek.


Pánikbetegség, kényszeres személyiségzavar, kényszerbetegség, depresszió, derealizáció/deperszonalizáció, öngyilkos hajlam és kisérletek, zavarodott tudatállapot, állandó nyugtalanság és még sokminden más. K*rva sok stressz szorongás állandóan pörög az agyam túl gondolok mindent.


Már egyébként sinen vagyok abból a szempontból hogy nem tudnak ezek olyan szinten eluralkodni rajtam hogy elveszítsem az irányítást meggondolatlan dolgokat tegyek vagy hogy egyszerűen csak szétcsússzak mélyre zuhanjak megint viszont még mindig jelen vannak és megkeserítik a mindennapjaim.


Fizikailag is rosszul vagyok ezektől.



aug. 9. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Futás, túra, vagy csak séta, esetleg valamilyen sport, közösség, de ha ezek nem jönnek be, akkor egy jó, vagy akár kevésbé jó könyv is sokat segíthet.
aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sportolok keményen küzdősport, erősítés mellette kardio heti szinten megvan ez és próbálok relaxálni meg minden de nemsokat javulok idővel vissza kell mennem szakemberhez és egy jó célzott terápiára van szügségem akár gyógyszerre is bar azokkal a múltban jó megjártam.. De mondjuk nyugtató (nem napi szinten) biztos segítene csak jobb egy tabletta mint az alkohol.



Meg itthon is vannak elég nagy gondok a költözés is sokat segít majd ezen biztos.


Jó mondjuk ezzek megválaszoltam saját magamnak mit kell tennem viszont ettől függetlenül meghallgatom a tanácsaitokat. csak ne ilyen általános legyen hogy menj sportolj aludj relaxálj többet menj közösségbe stb..

aug. 9. 17:28
 3/15 A kérdező kommentje:
helyesírást ne nézzétek most se vagyok kiszáradva :D
aug. 9. 17:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked jó lenne keresned egy jó pszichológust, akiben megbízol akinek elmondod az összes tünetet, és az alapján tud diagnosztizálni és tovább irányítani. Olyan kellene akivel tudsz hosszú távon foglalkozni, persze emellett még feltehetőleg szükséged lesz más dolgokra is (időszakosan gyógyszer, pszichiáter, esetleg pszichiátria).


Arra is szükség van, hogy magadban legyen egy elhatározás, hogy szeretnél jobban lenni. Ehhez megtenni mindent, amit a szakemberek mondanak.

aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4 én azon vagyok minden erőmmel hogy jobban legyek és tényleg teszek érte mert már mondhatni új életet kezdtem több mint egy hónapja gyökeresen változtattam a dolgokon viszont így mentálisan nemsok javulást tapasztalok persze ennek idő kell meg minden de szerintem nekem muszáj lesz elmenni szakemberhez csak kib@szott nehéz találni normális pszichológust. Aki meg talán olyan lenne azt meg kell fizetni rendesen.
aug. 9. 19:43
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Hogyan tudnál kijönni ebből ha az okokat sem tisztázzuk? Tudni kellene többet a gyermekkorodrol,fiatal felnőtt korodrol, szülői háttér stb. Pszichológus , pszichiáter: olyan kb mintha egészséges férfiként prostihoz járnál kielégülésért. Egy teljesen idegen ember, akinek te vagy a 20.aznap,a 178. abban a hónapban, hogyan is tudná a problémáidat átlátni,átérezni,megoldani? Ez bizony felejtös. Antidepresszánsok: rövid távon megoldás, de függővé tesz a gyogyszerektöl. Tudni kellene hogy mi bánt, milyen gondolat az,amihez unos untalan visszatérsz. Vagy ezek az állapotok már kísérő gondolatok nélkül,automatikusan jönnek?
aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
Pl vegyük József Attilát. Neki egy pszichiáter ugyan milyen tanácsot tudott volna adni, amitől egy kettőre elfelejtette volna a gyermekkorát? Neki ez volt az útja. Lehet ha 20 as évei elején meggypgyitják, akkor élt volna 60-70 évet, viszont lett volna belőle egy közepes, ismeretlen költö.
aug. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat 6-7, de a mentális fejlődésben a segítő szakemberek segíthetnek. Erre képzik őket. Sajnos a fent felsorolt betegségek nem újkeletűek, és nem is ritkák, ezeknek akárcsak a fizikai problémáknak megvannak a kezelési módszereik. Tehát, igen, a pszichiáter és a pszichológus tud segíteni, a nagy probléma, hogy hazánkban egy nagyon rossz kép él erről. Egyrészt az emberek nem bíznak benne, másrészt pedig azt hiszik, hogy annak kell figyelnie a mentális egészségére, aki rosszul van. Alapesetben ez nem igaz. Mindenkinek vannak gyerekkori beidegződései, sémái, amikkel dolgoznia kell az életében, ebben pedig ezek a jellegű foglalkozások segítenek.


Természetesen a felépülésben nagyon fontos az, hogy az adott egyén maga is belássa a problémáit, akarjon érte tenni és kitartson ebben. Ennek része az is, hogy megbízzon a szakemberben, elvégre ő nem tud segíteni, ha valaki nem őszinte vele.


Szóval kérdező, hozd meg a döntést, és kérj segítséget! Ez egyáltalán nem szégyen, hanem szerintem pont az emberi jellem erősségére vall. Boldognak lenni pedig jó és megérdemled!

aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Voltam én már "szakembernél" töbsbször is régen viszont nem vezetett semmi jóra felesleges időpazarlásnak éreztem. Bár lehet nem megfelelő emberhez mentem vagy én nem nyíltam meg annyira hogy feltárjuk a dolgokat. De egyébként én tisztába vagyok vele milyen traumák történések voltak a múltamban amik negatív hatással voltak rám viszont valamiért úgy érzem sokszor ok nélkül is szarul vagyok mentálisan mintha szimplán csak valami nem lenne kóser.


Ha egy bizonyos embert a temetőbe tudnék rakni vagy inkább csak pokollá tenni az életét az biztos hozna javulást csak hát ugye a mai világban ez a szemet szemért dolog nem működik nincs jogom megadni azt ami jár az illetőnek.

aug. 11. 10:10
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

8: Nos, félreértés van. Aki el szeretne menni pszichiáterhez, dilidokihoz, netán egy rakat pénzt fizetni erre, ám tegye. Végül is a prostituáltak is kielégítik bizonyos emberek igényeit.

De ha a kérdezö már próbálkozott és nem vált be neki,akkor minek erőltetni?

aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!