Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok mindenen?

Miért szorongok mindenen?

Figyelt kérdés

Állandóan mindent túl reagálok, túl gondolok. Úgy értem, hogy ha valaki máshogy szól hozzám hirtelen, már azt hiszem, hogy haragszik rám. Ha valaki élőben nagyon kedves velem,de közben Facebookon nem jelöl vissza vagy nem reagál az üzeneteimre akár fél napon keresztül, már azt hiszem, hogy egyáltalán nem kedvel engem. Ezektől az érzésektöl mindig annyira félek masnap találkozni egy ilyen személlyel, vagy képes vagyok egész nap ezen kattogni.

Akkor ott van a félelem, hogy valamit rosszul csinálok, hogy mikor nem vagyok ott valahol én vagyok a téma negatív értelemben.

Sokan azzal jönnek, hogy én vagyok túl érzékeny,de szerintem itt nem erről van szó.

Gondolkoztam már pszichológuson vagy pszichiáteren,de attól is nagyon félek.



aug. 7. 14:58
 1/4 anonim válasza:
100%
A saját esetemből kiindulva - rosszul lettél nevelve, nem tanítottak meg az önbecsülésre, hogy kiállj magadért, hogy a legfontosabb személy számodra te magad vagy. Az is lehet, hogy túlzottan arra neveltek, hogy másoknak felelj meg, csak az ő pozitív visszajelzésük számít, az, hogy te mit szeretnél vagy mit érzel, mellékes. Azt sem tanították meg, hogy néha önzőnek és bunkónak lehet és kell lenned, hogy magad védd, és hogy természetes, ha ez esetleg másnak nem tetszik, de mint mondtam, saját magadnak kell elsősorban számítani magadnak. Ezt nagyon nehéz levetkőzni.
aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem az egy hatalmas igazság, hogy másoknak mi nem vagyunk annyira fontosak, hogy folyton velünk foglalkozzanak. Mikor ilyen gondolatok kavarognak a fejedben, akkor eltúlzod a saját jelentőségedet mások életében. Lehet, hogy látta, hogy bejelölted, de 2 másodperc múlva el is felejti, mert a gyereke sír, vagy a munkatársa kérdezett valamit. Utána nem is gondol rá többet, mert a facebook és társai nem játszanak akkpra szerepet az életében. Próbálj kicsot relativizálni, nem veled foglalkozik mindenki, egy elsuhanó gondolat vagy a fejükben, és a saját életükkel foglalkoznak. Biztos, hogy első válaszolónak is igaza van, nagyon értelmes választ adott, de azt is fontos megérteni, hogy nem körülöttünk forog a világ, és ez hatalmas megkönnyebbülés.
aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem adtak neked elismerést gyerekkorodban. Sose voltál megfelelő, csak a tökéletes a jó, nem dicsértek. A pszichológuson ne csak gondolkozz, hanem lépjél, most tessék elkezdeni nézni a listákat, és írni nekik, nincs mitől félni, segít. Ő nem ítél meg és el, azokkal ellentétben, akik megbélyegeznek, hogy túlérzékeny vagy. Azzal nem segítenek neked. Nem pszichiáter kell, nem vagy beteg. Nem szinonima a kettő.
aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján én azt mondanám, hogy ez megfelelési kényszer (ami egybecseng a fentebbiekkel, akik amúgy jókat írtak).


De a legfontosabb az lenne, hogy keress egy jó pszichológust és kezdjetek el ezen dolgozni. Ne félj belevágni, a pszichológus nem csak a durva esetekkel foglalkozik, hanem az általános mentális egészséggel (szóval mindenkire ráférne a karbantartás). Jó hogy felismerted a problémádat, a következő, hogy el is kezdj tenni a megoldásért.


Sok sikert!

aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!