Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom feldolgozni,...

Hogyan tudom feldolgozni, hogy a fiatalabb páromnak nem lenne szerencsés szülni, mert jóval 40 felett vagyok?

Figyelt kérdés

44 éves vagyok. Két élettársi kapcsolatom volt, és mind a kettőből született gyermek. A nagyobbik fogyatékkal él, és őt én neveltem fel. A kisebbik az apukájával lakik. Amikor a kisebbik gyermekem apukájával éltem, abban az időszakban alakult ki a bipoláris zavarom, ami véleményem szerint bizonytalan diagnózis. Elég szubjektív módon állították fel, de mára már úgy érzem felépültem belőle.

Nem voltam házas egyik párommal sem. A mostanival látványosan nagyobb összhangban vagyok, mint az előző kettővel. 9 évvel fiatalabb nálam, és van neki enyhe fogyatékossága. Nagyon jólelkű férfi. Gyereke nincs, és én meg ilyen idősen nehezen merek vállalni. Vérnyomásra, és vércukorra szedek gyógyszert. Ő elfogadja, ha nem lesz, és nem erőlteti. Neki az is elég, ami nekem van. Házasodni szeretne velem, de ha nem szülök neki, akkor meg úgy érzem, hogy valamit nem adtam meg neki. Egyébként ő nem látja nálam látványosnak ezt a hangulatzavart. Szerinte sok nő kibírhatatlanabb. Normálisabbaktól kérek hozzászólást.



júl. 25. 16:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
4-es egyetértek veled.
júl. 25. 18:05
 12/12 anonim ***** válasza:

Én már második házasságba sem vállalnék gyereket.


Szerintem nem normális dolog ez az életmód.


Olyan párt kell keresni, aki nem akar gyereket vagy neki is van, és ő sem akar többet.


Őszinte leszek, fogyatékkal élő gyerek mellé sokaknak még egy új párkapcsolat is sok lenne.

júl. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!