Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom feldolgozni,...

Hogyan tudom feldolgozni, hogy a fiatalabb páromnak nem lenne szerencsés szülni, mert jóval 40 felett vagyok?

Figyelt kérdés

44 éves vagyok. Két élettársi kapcsolatom volt, és mind a kettőből született gyermek. A nagyobbik fogyatékkal él, és őt én neveltem fel. A kisebbik az apukájával lakik. Amikor a kisebbik gyermekem apukájával éltem, abban az időszakban alakult ki a bipoláris zavarom, ami véleményem szerint bizonytalan diagnózis. Elég szubjektív módon állították fel, de mára már úgy érzem felépültem belőle.

Nem voltam házas egyik párommal sem. A mostanival látványosan nagyobb összhangban vagyok, mint az előző kettővel. 9 évvel fiatalabb nálam, és van neki enyhe fogyatékossága. Nagyon jólelkű férfi. Gyereke nincs, és én meg ilyen idősen nehezen merek vállalni. Vérnyomásra, és vércukorra szedek gyógyszert. Ő elfogadja, ha nem lesz, és nem erőlteti. Neki az is elég, ami nekem van. Házasodni szeretne velem, de ha nem szülök neki, akkor meg úgy érzem, hogy valamit nem adtam meg neki. Egyébként ő nem látja nálam látványosnak ezt a hangulatzavart. Szerinte sok nő kibírhatatlanabb. Normálisabbaktól kérek hozzászólást.



júl. 25. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a 2 élettársi kapcsolatodból és a 2 gyerekedből megtanulhatnád, hogy nem a gyerek a hosszú, boldog kapcsolat titka. Nem kell letenned semmit az asztalra bizonyításképp, mikor nem is várják el tőled, hogy szülj.
júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Mi lenne,ha kapuzárási pánik helyett keresnél egy korodbeli, szellemileg ép férfit?
júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a társadalmi nyomás hatására gondolod azt, hogy "valamit nem adtál meg neki". Mint írod, te sem szívesen vállalnál, és ő maga is azt mondta, hogy nem érzi feltétlenül szükségét, hogy saját gyereke legyen. A gyerekvállalás nem valami szükségszerű, kötelező dolog, és pláne nem a szeretet kifejezésének egy módja.
júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne szülj kényszerből senkinek sem. Különösen ha a párod elfogadja, csak te érzed ezt a kötelességednek. A gyerek nem a boldog házasság titka. Különösen azért, mert neked már van egyébként két gyereked. Szerintem teljesen elfogadható, ha mondjuk velük csináltok több, családi programot.


A felsorolt egészségügyi problémáid miatt, a korod és a súlyos mentális betegséged miatt, szerintem jogosan érzed azt, hogy ez nem egy jó ötlet. Gondolj bele, hogy az elkövetkező években egyre nehezebb lesz minden, egyre több gondod lesz és ráadásul még egy csecsemőről is gondoskodnod kellene, ami még fiatalon is hihetetlenül megterhelő.


Miért nem mentek inkább utazgatni a pároddal, közös programokra (társastáncóra, könyvklub, stb.) amiket pont olyan korban vagytok, hogy megtehettek?

júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem kellene gondolkodni sem a szülésen.

A helyedben elgondolkodnék a párválasztáson is.

Lehet, hogy most nem tűnik soknak 9 év, de 50 körül már sok lesz.

júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni a hozzád hasonló nőket..

Minek kell minden kapcsolatba gyerek?

Ráadásul van egy fogyatékkal élő gyermeked, egy aki veled sem él, és most egy fogyatékkal élőnek vállalnál..minden tisztelettel kérdem. Miért? Mire? 44 évesen??! Csakhogy nagyobb eséllyel egy újabb fogyatékkal élő gyermeked legyen?

Inkább azon gondolkozz, mi lesz a fogyatékkal élő gyermekeddel ha veled valami baj történik.

júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Ne házasodj vele össze, és akkor nem lesz rossz érzésed. Egy férfi gondolkodása változhat a saját gyermeket illetően és egy házasságból nehezebb kiszállni.
júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekedből egyet nevelsz, "idős" vagy, beteg, a párod is beteg, de te még egy harmadik gyereken gondolkodsz? Minek? Őt ki nevelné fel?! Ráadásul esélyes, hogy beteg is lenne. Értelmetlen a gondolat is.
júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben kifejezetten ellenjavalt a gyermekvállalás. Kb. minden ellene szól, és kb semmi nem szól mellette.
júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ő elfogadja, ha nem lesz, és nem erőlteti."


Őőő.... Akkor most mi a kérdés??? Csak a saját lelkiismeretfurdalásod szól belőled. Ezek után kételkedek abban is, hogy az első 2 hapiddal tiszta szívből vállaltál gyereket. Csak szültél, hogy legyen. Most tedd össze a két kezed, hogy nem kell többet. A srác semmiről nem marad le. Ő így boldog, a problémát te generálod.

júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!