Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril alvásra?

Rivotril alvásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rivotril alvásra is jó? Van aki ezt használja? Nem szedtem még soha,kaptam egy szemet hogy aludjak végre,de nem tudom arra hasznos e vagy hogy működik a dolog. Nem szeretnék rendszeres szedő lenni,de már kimerultem teljesen
júl. 24. 06:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Xanay/frontin jobb lenne mivel hamarabb beütne. De anúgy nyugtatót azért nem tanácsos alvásra szedni. Kérj inkább ataraxot, jobban álmosít és nem

olyan addiktív mint egy benzodiazepin.

júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Rivotril addiktív és elbutít, kerüld el messzire.
júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék rá szokni,egy szemet kaptam,sikerült is kialudnom magam. Következő alvással már nem volt gond
júl. 25. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó, nyilván senki nem szeretne rászokni.
júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rivotril sokkal erősebb, mint a Xanax. A rivotrilt használják a kórházak többségében, ha van egy agresszív páciens, akit le kell szedálni.


Szorongásoldó egyébként, meg bódító hatású, de nem kifejezetten altató. Inkább annak működik, akinek sokat kattog az agya alváskor és emiatt nem tud elaludni, ezt megszünteti a szorongásoldó, és ez által elalszik aki szedi.

júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Minden évben vagy egy időszak,mikor megtorpan az alvásom. Ez mindig ebben az időszakban van,de gyermekkorom óta. Nem szorongok, nem kattogok,csak nem tudok aludni.viszont muszáj,fizikai és szellemi munkát végzek egyszerre,veszélyes gépek közelében.egy szem szerencsére segített,azóta megy az alvás újra 🙏 ha csak egy évben egyszer van rá szükség,már nyert ügyem van,mert amúgy magamtól is 10-12 óra az alvásigényem
júl. 27. 06:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Rivotrilt szedtem alváshoz 8 évig. Utána már nem jutottam hozzá, kb másfél hetes elvonásom volt. Nem ajánlom senkinek. Ne szokj rá, mert nagyon ráb..ol!
aug. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem,nem szokok rá semmiképp. Egy szemet kaptam,azt bevettem,akkor sikerült kialudni magam és azóta sincs gond az alvással szerencsére. Nem vagyok egy nagy gogyszer szedő típus
aug. 7. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

A nyugtató nem alvásra való!

Alvásunk során több fázison megyünk keresztül.

A nyugtatóval történő alvás csak mesterséges alvás ami után mi azt "kipihentségnek" hívunk.

aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy hogy mesterséges vagy sem.. kellett az alvás,veszélyes helyen dolgozom,nem hiányzott hogy be szédüljek több tonna ala..
aug. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!