Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Atarax, Buspiron (Spitomin)...

Atarax, Buspiron (Spitomin) vagy Pregabalin (Lyrica) tudná legjobban helyettesíteni a benzodiazepint?

Figyelt kérdés
2010 óta szedek Rivotrilt, kezdetben napi 1,5 mg-ot, volt 1-2 év, hogy 4 mg-ot is szedtem. Az utóbbi években 1 mg/nap dózison állok, próbáltam már letenni, de az 1 mg-ot felezve se bírom 2-3 napnál tovább. A pszichiáterem szeretné fokozatosan csökkenteni, hogy végre megszabaduljak tőle. Spitomint, Ataraxot vagy Lyrica gyógyszert szeretne adni helyette. A benzo hatását már nyilván alig érzem ennyi idő után, szinte csak a tolerancia miatt szedem nap mint nap. A fent felsorolt gyógyszerek közül melyik lenne a leghatásosabb szorongás oldására? Kinek melyik vált be a legjobban? Köszönöm.

júl. 12. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Atarax kb hatástalan, arra jó hogy aludj tőle. Buspirone elég gyenge cucc, de szedhető hosszu távon. Arra kell figyelni, hogy étellel együtt kell bevenni, mivel az étel nagyon befolyásolja a metabolizmusát( erről tuti nem fog szólni az orvos). A pregabalin a leghatásosabb ezek kozul, viszont kb olyan mintha bemzot szednél, brutalis elvonási tunetei vannak es a tolerancia hamar kialakul. Szóval én a buspironnal probálkoznék, minimum napi 3x10mg-al, étellel együtt bevéve.
júl. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a Lyrica egyáltalán nem oldja a szorongást és letehető, nincsenek brutális elvonási tünetei.
júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? Teljesen köztudott hogydurva elvonási tünete van, szorongásoldásra pedig törzskönyvezve van európában
júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Lyrica sokkal hatásosabb a többinél, de nekem durva elvonási tüneteim voltam.


Ne felezd a Rivót. Kérj 0,5 mg-ost. Ezt negyedeld el. Kb 2-4 hetente 0,125 mg-al csökkentsd.

júl. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 1-es és 4-es!

Lyricának milyen típusú mellékhatásai vannak? Szorongásoldáson kívül szedatív hatása is van, memóriakárosodást is okoz hosszú távon? Generalizált/szociális szorongáson sokat tudna segíteni?

Természetesen, ha ez is nagyon addiktív, akkor én is inkább a kevésbé függőséget okozó szert választanám, csak kérdezem. Köszönöm

júl. 23. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon addiktív, igen. Egyébként hízni szoktak valamelyest tőle az emberek, és szedált is, szexuális mellékhatásra is panaszkodnak gyakran.
júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!