Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Új élethelyzetet pl a költözés...

Új élethelyzetet pl a költözés miatti szorongást pánikhelyzetet hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen megőrülök a folyamatos életadta új helyzetektől,de nem is tudom mi lenne a jó. Legszívesebben felkötném magam.
júl. 22. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a költözés ténye maga a gond, hanem valami korábbról, amit a költözés csak aktivizált, láthatóvá, érzékelhetővé tett.
júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem szólóval, nem minden stressz helyzetnek van mögöttes forrása. A költözés például egy az embert érintő legnagyobb változások egyike. Változhat hogy kivel élsz, és hol, az anyagi helyzeted stb.

A stressz kezelés formája rendkívül fontos talán a legfontosabb amit felnőttként (ideális esetben tudatosan) megválasztasz.


Pozitiv stressz kezelések: Sport, Társasági élet, Hobbi, Séta, Minden ami relaxál

Negativ stressz kezelések: Tudatmódositó szerek szedése (kávé és Alkohol is ide számit), dohányzás, egészségtelen étkezés, fizikai konfrontáció, "Venting out" (ordibálás mással)


A legjobb stressz kezelés részemről a meditáció azon fomája ahol szembe nézel a stresszt okozó faktorral pl: költözés és addig elmélkedsz rajta mig rá jössz hogy ez egy természetes folyamat mely az élet része és nem kell hogy végleges legyen. Ha nem tetszik a változás akár anyagilag mindig változtathatsz rajta, igy nincs mitől félni és izgulni

júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ebben vagyok épp, úgyhogy kíváncsi vagyok a válaszokra, de egyetértek az előttem szólóval is, pont ezt írtam volna én is.


Meditálás, jóga, sport, nyugi, vedd tudomásul, hogy ez egy nagy változás, természetes, hogy úgy érzed, hogy kihúzták a szőnyeget a lábad alól, az lenne a fura, ha meg sem kottyanna...


Én pl. késős lettem, pedig sosem késtem előtte és nem szeretem magam így, de pl. minden nap egy negyed órával korábbra állítom be az ébresztőt.


Az is feltűnt átlag négyévente költözve újabban, hogy mintha minden egyes lakásban élt időszakom egy-egy külön élet lett volna, előző lakásaim, előző életeim, abszolút így érzem, így élem meg...


Én pl. tudom, hogy az elején mindig nehéz, mert minden új, aztán meg el is felejtem az át- és beköltözés nehézségeit.


Szerintem az a tudat, hogy minden kezdet nehéz és hogy az természetes, hogy nehéz egy ilyen fontos életbeli változás, ennek a tudatosítása segít átvészelni a kezdeti nehézséget.


Ráadásul minél pontosabban tudod megfogalmazni, hogy pontosan mi nehéz neked, annál könnyebb segítséget is kérned!

júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Egyelőre baromi rosszul érzem magam mert nem érzem otthonomnak az új helyet, és nem tudom mikor fog eljönni az az érzés vagy egyáltalán eljön e. :(
júl. 30. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szőnyeg sokat segít! :)


Pl. az első külföldi lakásomban akkor éreztem először otthon magamat, amikor szőnyeget tettem a földre! Meg is lepődtem nagyon, hogy mi történt, mennyire más érzés lett hirtelen! Akkor találtam ki azt a mondást, hogy a szőnyeg az, ami a lakásból otthont csinál! :) Sosem felejtem ezt a hatalmas meglepődésemet, hogy hogy képes egyetlen darab "rongy" így megváltoztatni egy épületrész iránti érzéseket!


Aztán néztem kicsit Marie Kondo rendrakásmániás sorozatából, és ő pl. minden lakásba, ahova megy, hogy rendet rakjon, előbb leül vhova japán ülésben a földre vagy tán akár a kanapén ülve is lehet, hogy érezze a lakást előbb, hogy engedélyt kérjen a lakástól, hogy rendezkedjen benne. Ez spirituális hozzáállás, de tán tényleg működik, hogy összességében együtt élünk a lakással... Az ember szolgálja a lakását, hogy otthon legyen belőle, a lakás, otthon meg az embert szolgálja, hogy ne fázzon és ne is legyen nagyon melege pl., vagy netán még ennél is jobban érezze magát!


Függőágy! Na, az meg aztán a luxus non plus ultrája, szerintem, pedig milyen egyszerű beszerezni, és feltenni is, akár otthonra is, bármelyik sarokba! :) Hogy otthon nyaralhass télen is! :)


Szerintem tényleg ne sürgesd magad az otthonérzéssel se! Semmilyen érzést nem lehet sürgetni, helyette próbáld meg érezni az új helyedet, lélegezz mélyeket és próbáld meg elképzelni, hogy hogy tudnád igazán nagyon szeretni. Légy kreatív! Képzeld el, hogy bármi lehetséges! Mert tényleg az! Szinte bármi!


Az, hogy mennyi teendő van vele, az tényleg súlyos lehet, minden költözés káosz, nem találsz semmit, ezért fontos egyrészt minden dobozt fölcimkézni, aztán meg mindennek gyorsan helyet találni és megszabadulni a dobozoktól. Írom én még jó pár dobozzal... Másrészt szerintem az is fontos, hogy listázzuk a teendőket, a vennivalókat pl. hely szerint, ráadásul a legjobb papíron, ahol áthúzhatod, ha végeztél vmivel, és így látod, hogy hogy fogynak a teendők is, még akkor is, ha közben jönnek újak!


Tevékenységgel és friss levegőből vett mély lélegzetekkel tesszük magunkévá a lakást, hogy otthonunk legyen!


Volt idő, amikor azt mondtam, hogy otthon az, ahol wifi van, de már ezt is elengedtem, elég, ha egy telefonszámlát fizetek, abból jut a gépemnek is...


Nagy meleg nyárban azt is több lakásomban éreztem már, hogy otthon az, ahol ledobhatom minden ruhámat, ha melegem van, és ezért senki nem szól meg vagy néz ki... :)


Van az a spanyol anyanyelvű rajzfilm is, amelyet egyszer láttam, talán Encanta a neve, amelyben a házban, ahol a nagy család élt, konkrétan lángja volt, bár lehet, hogy az a családi szeretet lángját jelképezte, nem annyira az épületet, de szerintem jó az ötlet, hogy egy lakást is csak akkor lehet otthonként szeretni, ha beletesszük az energiánkat szeretetből, hogy szeretni tudjuk. Hm? Erről mit gondolsz?

júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!