Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért “félek” elköltözni...

Miért “félek” elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Felnőtt huszonéves lány vagyok. Gimi után rögtön Ausztriába mentem egyetemre, 4 évet éltem kint. Először nagyon megrázott és féltem kint, de aztán megszerettem. A covid első hulláma alatt diplomáztam, utána hazaköltöztem Magyarországra a szüleimhez.

Először úgy volt, hogy ha vége a vírusnak visszaköltözöm, ott keresek munkát, esetleg csinálok egy mesterképzést is. Közben az élet máshogy alakult, itthon maradtam. Itthon is a lehetőségekhez képest igen szuper munkát találtam, jó is vagyok benne, szeretem is és a koromhoz képest nagyon jól keresek.

Szeretnék albérletbe költözni, mert azért huszonévesen mégsem akarok mamahotelezni. Na és itt jön a DE…egyszerűen úgy érzem, hogy a saját városunkon belül félek elköltözni.. megijeszt a gondolat, hogy külön legyek de nem tudom megmagyarázni miért.

❗️hangsúlyozom, hogy jól keresek, el tudom tartani magam és mellette még félretenni is, tehát NEM azért nem költözöm el mert élősködni akarok a szüleimen. A rezsibe beleadok, teljesen eltartom magam, simán ki tudnék fizetni egy albérletet.

Nem tudom mi ez a megmagyarázhatatlan érzés, talán valami traumám lehet hogy anno nagyon megijesztett az egyedül Ausztriába költözés? Egyébként egyedül lenni is tudok/szeretek szóval pláne nem értem mi a bajom most.. forduljak ezzel szakemberhez? Vagy csak hisztizek és meg kellene emberelnem magam, erőltetni?



máj. 25. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

En nem hiszem, hogy ez egy kotelezo dolog, hogy ki kell repulni. Ertem, szocializmusban lehetetlen volt lakhatashoz jutni, nyugaton fosadek alberletben buli van 16 eves kortol.

De ha van egy szobad, ahol a normalis szuleid bekenhagynak vagy szeretitek, toleraljatok egymas tarsasagat, akkor nem kotelezo teljesitmeny kirepulni. Ez csak social media.

En 36 eves koromig anyukammal eltem, pasizgattam. 36 evesen osszefutottam egy angol pasival, es azt vettem eszre, hogy hozzakoltoztem 15 eve, reszletekben.

máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Amíg jól megvagy otthon, addig ne költözz el csak azért, mert már huszonéves vagy.

Amikor majd olyan lesz a helyzet, hogy már látod majd értelmét valami miatt, akkor menni fog. Nem kell sürgetni a folyamatot!

máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
"Amíg jól megvagy otthon" = amíg neked is meg a szüleidnek is teljesen megfelel
máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez csak annyi, hogy belesüppedtél a komfortzónádba, és ilyenkor a legtöbb embernek nehézséget okoz ebből kilépni. És igen, ez simán lehet akkor is, ha X éve te már egyszer kiköltöztél Ausztriába - hisz ettől még most itt laksz már pár éve legalább.

Ha nem akarsz elköltözni, és a szüleidnek is megfelel, hogy otthon vagy, akkor nem muszáj elköltöznöd.

DE!

Érdemes átgondolni a pro és contrákat, illetve hogy valójában mit akarsz kezdeni magaddal. Ugyanis az nem jó, ha a félelem irányítja a döntéseidet. Tehát ha amúgy van okod költözni, de a félelem tart vissza tőle, akkor annak nem biztos, hogy jó vége lesz.

máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Még ha ki is tudnál fizetni egy albérletet, mi értelme lenne arra költeni a pénzedet, ha amúgy van hol laknod?...
máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

A szüleid hogy viszonyulnak a tényhez, hogy még otthon laksz? Örülnek neki, nem érdekli őket vagy mondogatják, hogy el kéne költöznöd? Mert nagyon nem mindegy!


A komfortzóna tényleg jó meglátás, előző, nagyon igaz, de az is korrekt, hogy te már mennél, valami mégis visszatart. Szerintem próbáld meg megtalálni, hogy tényleg pontosan mitől is félsz, ehhez rákérdezhetsz magadban, hogy mi a legrosszabb, ami történhet? A kérdésedre csak te tudhatod a választ, más nem! A félelem pedig azért van, hogy megvédjen téged, sokszor igaza is van, hogy ne fuss fallal a falnak, de azért lebénítania sem kéne, ugye! Én azt fedeztem fel, hogy a félelmek olyanok, mint a szellemek: onnantól kezdve, hogy kimondod a nevét, hogy mitől félsz, mintha már el is tűnnének, hiszen a félelem egy alapvető érzés, ám huszonévesen nem valószínű, hogy nem tudnád a saját félelmedet megnyugtatni valami racionális megoldással, ám ha mégis találsz ilyet, írd meg nyugodtan, mi segítünk! Onnantól kezdve, hogy tudod, hogy konkrétan mitől félsz, van is rá megoldás, tehát aggodalomra semmi ok.


A lakáskeresés nyűg, a költözködés nyűg. Ezek lehetnek elég nyomós érvek az elköltözésre, pláne, ha nem űz el semmi otthonról. Valahol az az egészséges, hogy addig laksz a szüleiddel, amíg össze nem költözöl életed párjával, ám ha egyelőre nincs ilyen jelölt kéznél, akkor talán tényleg nem is sürgős dobbantani. Valahol tényleg az a legegészségesebb, hogy segítesz az idősödő szüleidnek a háztartásban, ám kérdés, hogy van-e társadalmi életed, jársz-e el szórakozni, ismerkedni, szoktál-e hazavinni fiúkat pl., hogyan reagálnak rájuk a szüleid.


Te hogy érzed magad otthon? Valószínűleg nem nagyon rosszul, ha nem sürgős a költözés... Áldás, ha olyan helyen laksz, ahol együtt lehetsz a szüleiddel, a legtöbb ember menekül otthonról és a szüleitől sajnos, pedig azok élnek sokáig, akik nem egyedül élnek!

máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

"te már mennél, valami mégis visszatart. Szerintem próbáld meg megtalálni, hogy tényleg pontosan mitől is félsz"

Csak azért menne, mert anyagilag megtehetné, meg azért, mert már huszonéves. Egyik sem elégséges indok.

máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Szóval nem az a kérdés, hogy mitől fél, hanem hogy miért kellene elköltöznie.
máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Ez valami szorongásos zavarnak tűnik. Én 24 éves korom óta egyedül élek, fel se merült bennem, hogy a saját lakásomba bezárva veszélyben lennék. Mivel te is éltél már egyedül külföldön, most valamitől szorongani kezdtél. Ne hallgass azokra, akik a szülőkkel maradást javasolják. Itt nem az a baj, hogy velük élsz, hanem az, hogy mi az oka annak, hogy nem mész tőlük külön.
máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
6-os, szerintem te nem tudtál leválni a szüleidről és filozófiát gyártottál hozzá, hogy ez miért jó.
máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!