Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért “félek” elköltözni...

Miért “félek” elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Felnőtt huszonéves lány vagyok. Gimi után rögtön Ausztriába mentem egyetemre, 4 évet éltem kint. Először nagyon megrázott és féltem kint, de aztán megszerettem. A covid első hulláma alatt diplomáztam, utána hazaköltöztem Magyarországra a szüleimhez.

Először úgy volt, hogy ha vége a vírusnak visszaköltözöm, ott keresek munkát, esetleg csinálok egy mesterképzést is. Közben az élet máshogy alakult, itthon maradtam. Itthon is a lehetőségekhez képest igen szuper munkát találtam, jó is vagyok benne, szeretem is és a koromhoz képest nagyon jól keresek.

Szeretnék albérletbe költözni, mert azért huszonévesen mégsem akarok mamahotelezni. Na és itt jön a DE…egyszerűen úgy érzem, hogy a saját városunkon belül félek elköltözni.. megijeszt a gondolat, hogy külön legyek de nem tudom megmagyarázni miért.

❗️hangsúlyozom, hogy jól keresek, el tudom tartani magam és mellette még félretenni is, tehát NEM azért nem költözöm el mert élősködni akarok a szüleimen. A rezsibe beleadok, teljesen eltartom magam, simán ki tudnék fizetni egy albérletet.

Nem tudom mi ez a megmagyarázhatatlan érzés, talán valami traumám lehet hogy anno nagyon megijesztett az egyedül Ausztriába költözés? Egyébként egyedül lenni is tudok/szeretek szóval pláne nem értem mi a bajom most.. forduljak ezzel szakemberhez? Vagy csak hisztizek és meg kellene emberelnem magam, erőltetni?



máj. 25. 19:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12%

"Nem tudom mi ez a megmagyarázhatatlan érzés"

Talán túl sokat bámulod mások életét a neten, azért érzed úgy, hogy ha nem lépsz le, akkor lemaradsz hozzájuk képest...

máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%

10-es, nagyot tévedsz: én már 18 évesen leléptem otthonról, 25 éves korom óta meg konkrétan külföldön élek...


A kérdező meg csak maga tudja megválaszolni, hogy miért fél, más hogy tudná megmondani?

máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

"A rezsibe beleadok, teljesen eltartom magam" - Akkor ez nem mamahotelezés.

"csak hisztizek és meg kellene emberelnem magam, erőltetni" - Miért kéne megerőszakolnod magad? Az lenne a fölösleges szenvedés, önkínzás.

Már érik benned a vágy a változtatásra, önálló életre, de semmi sem hajt, nem sürgős?

Majd ha már tisztán látod, hogy mit szeretnél, és örülsz a változtatás gondolatának, csak akkor lesz érdemes elköltöznöd. Nem is biztos, hogy a saját városodba. Várj, és hallgass magadra és az érzéseidre.

máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!