Miért van az,hogy aki antidepresszánst szed pl.1 évig majd tünetmentes lesz így abbahagyja és 90%-uk vissza esik?
#20
Akkor szerinted mirol szol a terapia?
#19
Hany evesnek kell lenni ahhoz, h minden meg szarabb legyen? Es miert lenne ez torvenyszeru?
#22 Egyetértek!
Az igazság az, hogy a mentális betegségek nem betegségek, hanem tünetek,tünetegyüttesek.
Ahogyan a hányás sem betegség. A hányás oka lehet másnaposság, vírus stb. Az okot kell megtalálni és kezelni.
Ha külső és megváltoztatható ok van, akkor van értelme a terápiának, ha az agyad csesződött el, marad a tüneti kezelés, azaz a gyógyszer. Ilyen esetben is lehet haszna a terápiának, hiszen az agyunkra hatnak a külső hatások, de nem feltétlenül olyan mértékben, mint szeretnénk. Depresszió és depresszió közt óriási különbség van, vsn, amelyik gyógyítható és van, amelyik legfeljebb kezelhető, de folyamatosan gyógyszert igényel. A legnagyobb tragédia az, hogy nagyon nehéz megállaoítani az okokat az esetek többségében, így az ideális kezelést is.
#14 Amit leírtál, az teljesen tipikus szorongásos depresszió (ahogyan te is leírtad) Minden momentuma.
Ha nem szervi rendellenesség okozza, akkor ideiglenesen gyógyszerrel, terápiás támogatással, de neked kell megtanulni kezelni a helyzetet.
Ez röviden annyit jelent, hogy a terapeuta megtanít rá, hogyan tudod az aktuális szituációkat önmagadban úgy kezelni, helyére tenni, hogy az már ne okozzon erős tüneteket. Hasonlat lehet bármilyen fóbia kezelése. Biztonságos környezetben, esetleg gyógyszeres rásegítéssel a félelmet okozó szituációval való fokozatos szembesítés. A szorongás esetében többnyire nem lehet feltárni a pontos kiinduló okot, ezért magát a szorongásos tüneteket kell megtanulnod önállóan kezelni. EZ a terápia célja.
Pl egy pánikrohamnál nem megoldás, ha beveszel valami tablettát, hanem az, hogy tudatosítod magadban a rosszullét tényét, és azt, hogy a tünetektől nem lesz bajod. Légzéstechnika, egyéb gondolati önvédelmi technikák, és a roham elmúlik. Nem fog véglegesen eltűnni az életedből, de ha előfordul, akkor önállóan tudod kezelni.
Légyszíves, ezeket tartsátok szem előtt, mielőtt terápiára mentek, ill gyógyszert szedtek be!
Aha, de amikor ok nelkul egésznap szenvedsz, es mindennap ujra es
ujra vegigszenveded a helyzetet, megis a kovetkezo map ugyanugy bepánikolsz mintha a tegnapi vegigszenvedes nem is ert volna semmit, na azt a fajta stresszt tanuld meg kezelni.
#25 A tüneteknek mindig van oka, legfeljebb nem találták még meg. Sok esetben soha nem találják meg, ha lelki eredetű az ok.
Igen, meg lehet tanulni kezelni. Egy amputált végtagot is meg lehet tanulni kezelni. A krónikus fájdalmat is. A szorongás miatti tüneteket is.
Pl első lépésként, ha elfogadod a tényt, hogy ismeretlen okból irracionális félelmeid vannak. Ha ezt a mondatot őszintén ki tudod mondani, az az első lépés a kezelésben.
Ezek az érzelmek és tünetek abszolút kezelhetőek, de a terápia nem olyan, mint egy vakbélműtét, hogy befekszel, megszerelnek és utána elfelejtheted az egészet. Egy pszichoterápia leginkább a fizikoterápiára hasonlít. Rohadtul nem kellemes, sőt, sokszor fáj is, valószínűleg a baleset nem múlik el nyom nélkül, de megtanulod, hogyan tudsz mozdulni, hogy ne fájjon, ill mit kell csinálni, ha mégis fáj, és nem állsz ott sziszegve, mint egy hülye, hanem megteszed, amitől jobb lesz, és mész tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!