Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az,hogy aki antidepr...

Miért van az,hogy aki antidepresszánst szed pl.1 évig majd tünetmentes lesz így abbahagyja és 90%-uk vissza esik?

Figyelt kérdés
Én most kezdem el szedni a Brintellixet előtte scippát szedtem de nagyon rosszul voltam tőle be sem tudtam menni dolgozni, így abba hagytam, brintellixtől is félek. Elkeserítő látni,hogy nincs ebből kiút. Van valaki köztetek aki abba hagyta és azóta is jól van? Egyébként kevert szorongásos depressziós zavar a diagnózisom, bár depressziósnak nem érzem magam de ez a kínzó ok nélküli szorongás megőrít.

júl. 18. 10:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Jártam terápiára, meg is oldódott mindent, gyógyszer nélkül, majd eltelt 15 év és elemi erővel lecsapott olyan helyzetemben, amiben köszönöm remekül vagyok, voltam. Pszichiáter, nem kell terápia, gyógyszer, jobban lettem, elhagytam, vissza az egész. Ez azért nem ennyire fekete-fehér.
júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem oldom meg az életemet? Mondtam hogy majdnem tünetmentes állapotot értem el, sportoltam terápiába jártam, egyetemet elvégeztem, mégis visszaestem anélkül hogy bármi indokolná. Hogyan kéne megoldanom az életemet? Mit jelent ez az üres tánàcs. Koltozzek egy kolostorba tibetbe? Mit érzel amikor egy ilyen közhelyes, hibáztató tanácsot adsz?
júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%
Azt erzem, latom, h az emberek 99%-nak rohadtul nem megy az egyeni felelossegvallalas. A hatalomtol, az orvosoktil, gyogyszerektol, fogyibogyoktol varjak a megvaltast, ergo kivulrol. A mentalis problemaknal jihet segitseg kivulrol (pszico, gyogyszer, barat stb formajaban), de ami benned zajlik azt vegsosoron neked kell kibogozni. Ezt a gyogyszer nem teszi meg helyetted. Es igen, nyilvan van, akinek minden erofeszitese ellenere nem sikerul, de mondom, ez elenyeszi azokhoz kepest, akik csak olbetett kezzel varjak a csodat. Es ha te is visszaestel, annak is kell legyen oka. Miert tortent, miert pont akkor.
júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Rám is legnagyobb jólétembe csapott le. Bár nehéz éveim voltam, feldolgoztam tovább léptem, megoldódott és egyik napról a másikra itt a nyavaja. Én is járok terápiára igaz csak pár hete de egyenlőre kilátástalan vagyok.

11es, mióta vagy jobban gyógyszer nélkül?

júl. 18. 12:43
 15/27 anonim ***** válasza:
A 13-hoz hozzatennem, hogy iszonyat torz, beteg vilagban elunk, kva nehez ebben megtalalni az ertelmet, a gyogyulast stb, ezt alairom.
júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A legrosszabb,hogy azt se tudom miért szorongok mi bajom van így nehéz ezeket elmagyarázni a pszichoterapeutának.
júl. 18. 12:45
 17/27 anonim ***** válasza:
Persze hogy nehez, de erre valo a (jo) terapia. Feltarni, mi is az alapja a szorongasodnak.
júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ha ennyi sincs meg, jo jogy visszesel es csak lesel, mitol.
júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Istenem, hogy itt mindenki okoskodik és nem értem mit nem lehet azon megérteni, hogy lecsap ez a nyavalya terápiától függetlenül, a legnagyobb jólétben is? Sokszor nincs alapja a szorongásnak és igen, ahogy majd idősődtök még szarabb lesz minden. Én már tudom.
júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
18asnak: Igen, írtam hogy évekig jártam de terápiába, de valóban még sosem hallottam azt az itt is minden gyógyszeres kérdés alá elsütött tanácsról , hogy terápiaval kell feltárni a szorongás okát és akkor nem esek vissza. Hihetetlen korlàtolt vagy.
júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!