Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az,hogy aki antidepr...

Miért van az,hogy aki antidepresszánst szed pl.1 évig majd tünetmentes lesz így abbahagyja és 90%-uk vissza esik?

Figyelt kérdés
Én most kezdem el szedni a Brintellixet előtte scippát szedtem de nagyon rosszul voltam tőle be sem tudtam menni dolgozni, így abba hagytam, brintellixtől is félek. Elkeserítő látni,hogy nincs ebből kiút. Van valaki köztetek aki abba hagyta és azóta is jól van? Egyébként kevert szorongásos depressziós zavar a diagnózisom, bár depressziósnak nem érzem magam de ez a kínzó ok nélküli szorongás megőrít.

júl. 18. 10:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Jönni fog a sablon válasz, hogy "azért mert nem jártak terápiába és nem oldották meg a valódi problémát" ezzel is mutogatva a betegre. Egyébként ezt a 90%-ot nem tudom, hogy honnan vetted, biztos, hogy nem ennyire rossz az arány, de nyilván hivatalos kimutatás nincsen. A terápiára visszatérve. Én gyógyszer előtt évekig jártam terápiába, hiába, gyakrolatilag nem javult az állapotom, aztán gyógyszer közben is jártam, rendszeresen sportoltam, elvégeztem az egyetemet, mégis ahogy letettem a gyógyszert úgy jöttek vissza a tüneteim mintha semmit sem tettem volna az elmúlt években a mentális egészségemért. Megjósolhatatlan, hogy visszaesel-e a gyógyszer abbahagyása után vagy sem.
júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit OFF, de fizikai vizsgálaton voltatok a terápia előtt? Mondjuk koponya CT, hormonszintek?

Ha pl agy trauma, vagy folyamatos stressz fizikai elváltozást okoz (márpedig sokszor okoz), akkor evidens, hogy élethosszig kell szedni a gyógyszert a hormonpótlásra.

júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A hormonvizsgálatok folyamatban vannak, a pajzsmirigy történt eddig ahol kiderült a hashimoto szindróma de egyébként még normális értéken belül vannak a pajzsmirigy hormonok. Most majd ösztrogén tesztoszteron stb. szintet szeretnék vizsgáltatni.
júl. 18. 11:25
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló!

Neked mi a diagnózisod, milyen tüneteid voltak? Gyógyszer mellett tünetmentes lettél?

júl. 18. 11:26
 5/27 anonim ***** válasza:

#3 Értem. Szerintem magánban csináltass hormonpanelt az elmondottak alapján.

Keressetek olyan gyógyszert, amitől nem vagy rosszul, és szedd be rendszeresen!

Jobbulást mindenkinek!

júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Magánban mentem pajzsmirigypanelt csináltatni is.
júl. 18. 11:42
 7/27 anonim ***** válasza:
Most hagytam abba az Anafranilt 1 hónapja, 13 hónaoig szedtem és...már nem vagyok jól. Megvolt a hormonvizsgálat, stb...terápiára jártam régebben, minden oké körülöttem és megdöglök a szorongásos tünetektől.
júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem értem miért esik vissza ember :( olyan elkeserítő. Nekem június 7én kezdődött 3 hétig tartott majd volt 3 jobb hetem és most pár napja megint erősen szorongok a semmiért....
júl. 18. 11:56
 9/27 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Generalizált szorongás, pánikzavar. Nem lettem tünetmentes az antidepresszánstól, nagyjából megfelezte a szorongásomat, de utána egy év alatt elertem

egy saccra 90%-os tünetmentes állapotot. Gyógyszer nelkul par honap alatt a nullára visszaestem.

júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

"Azért mert nem jártak terápiába és nem oldották meg a valódi problémát" ezzel is mutogatva a betegre"


Na dööö vajon miert? Miert nem oldja meg valaki a problemait, ha mar kijott e legmelyerol? A gyogyszer egy manko ehhez, nem A Megoldas. A terapia onmagaban nem old meg semmit, ha nem teszed bele magad 100%-osan. Erre depressziosan nyilvan keptelen vagy, es pont erre kell a gyogyszer, h kimozditson. De aztan nem oldod meg az eleted es csodalkozol, hogy visszaesel???

júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!