Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehetséges pánikroham ?

Ez lehetséges pánikroham ?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben egyre többször vettem észre hogy ha például a sulira gondolok,vagy valami rosszabb dologra a múltamból, teljesen elkezdek szorongani és remegni, nehezen veszem a levegőt és úgy érzem hogy nagyon felgyorsul a szívverésem. Nem tudom hogy mennyire függ össze a két dolog, de az elmúlt pár hétbe mindennap fáj a fejem és néha szédülök is,hőhullámaim vannak, illetve teljesen kimerültnek érzem magam, reggelente alig bírok felkelni.

Sajnos tavaly új sulit kezdtem és kicsit sem érzem jól magam,(suliváltás valószínűleg nem opció) szorongok és körülbelül egy 3 éve depressziós vagyok, van amikor nagyon látszik rajtam, de többnyire próbálom elfelejteni az egészet, és új fejezetet nyitni, viszont úgy érzem ez nem fog ilyen egyszerűen menni.Szüleimmel nem szoktam megosztani ilyen dolgokat, nem szeretem ha mások terhére vagyok, illetve félek is beszélni erről. Nagyon maximalista vagyok, megfelési kényszer is erősen van. Volt egy időszakom amikor vagdostam magam, hála Isten rövid ideig és azóta nem, nem szerettem volna úgymond "csalódást" okozni senkinek, de egyre inkább úgy érzem hogy tudnám enyhíteni a fájdalmam vele, de próbálok nem engedni a gondolataimnak és ésszerűen gondolkodni.Normális válaszokat, esetleg tanácsokat szeretnék kérni, főleg aki átélt hasonlót, köszönöm.


L



júl. 17. 21:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy képzeld ezt, hogy olyan ez, mintha valami tudatmódosító hatása alatt állnál. Ilyenkor az ember tényleg nincs magánál. Csak a kémiai változásokat nem valami külsőleg beszedhető dolog, hanem az idegrendszer generálja.

Nem kamaszos hisztiktől, divatdepitől lesz pánikrohama az embernek, hanem sokkal súlyosabb és tartós szorongástól, tragédiáktól, amik évek, évtizedek óta gyűlnek, ha az ember nem kezd velük semmit.

júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!