Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet,hogy csak ,,kimerülts...

Ez lehet,hogy csak ,,kimerültség'' volt?

Figyelt kérdés
Volt egy 3 és fél hétig tartó nagyon erős szorongásom,ami egy pánikrohammal kezdődött vezetés közben,egyből a sürgősségire rohantunk az összes végtagom le is zsibbadt és begörcsölt.Mivel ellehetlenített a mindennapjaimban elég erős tüneteim voltak, egy negatív kivizsgálás után felkerestem egy pszichiátert aki scippát írt, ettől még rosszabul lettem így abba hagytam 3 nap után ( 2,5mg-ot szedtem csak). A gyógyszer mellékhatása napokig tartott még majd jobban lettem,mostmár majdnem olyan vagyok mint régen csak félek attól hogy újra kijön majd. Elég nehéz volt az utóbbi pár évem én ápoltam itthon anyósom munka mellett,ő otthonba került pár hónapja mert már enni sem tudott egyedül,stb stb... pár hónapja nyugodt életem van még is most jött ki rajtam ez az egész és nagyon bánt mert én egy vidám ember voltam. A pszichiáter aztmondta semmire nem megy senki a pszichoterápiás kezeléssel csak a gyógyszer a jó megoldás. Ennek ellenére én elkezdtem a pszichoterápiát. Szerintetek ez a pár megterhelő hét lehet az elmúlt pár éven következménye vagy tényleg csak az agyi hormonok okozhatnak ilyet és mindenképpen gyógyszert kell szednem?

júl. 3. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Ahhoz a pszichiáterhez vissza nem menj, aki szerint nem ér semmit a pszichoterápia, csak a gyógyszer jó. Egyértelműen sarlatán, és nem a gyógyítás miatt ül abban a székben.


Visszatérve a kérdésre, igen, lehet, hogy a kimerültség, és a stressz így jött ki rajtad.


Mindenképp vágj bele a pszichoterápiába, biztos, hogy fog segíteni, ha alkalmazod, és elsajátítod az ott hallottakat.

júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen elkezdtem igaz ez még csak a 2. Alkalom volt de végigcsinálom. A mellékhatások miatt nagyon megijedtem a gyógyszertől ( még hallucináltam is) szóval az csak a nagyon végső eset lesz.
tegnapelőtt 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!