Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kávé miatt lehet szorongásom...

A kávé miatt lehet szorongásom/félelmem este amikor aludni kellene?

Figyelt kérdés

Imádok kávézni kb 10 éve mindennap iszok és mostanában mindennap 3 kávét is megittam és azt vettem észre, hogy este amikor lefekszek félek vagy nem tudok elaludni.


Ez lehet a kávétól? Vagy más miatt? Előtte nem volt ilyen gondom…


júl. 9. 00:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Igen csak én kapszulás kávét szoktam otthon inni szóval nem tudom. Tudom, hogy az se a legegészségesebb…

Máshol sima daráltat.

júl. 9. 23:32
 12/23 anonim ***** válasza:
Instant (üveges) kávé is van, igaz hogy szinte mindegyikük robusta, de gyors.
júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Koffein ami stimuláns nem tesz jót a szorongásnak . Én is régóta kávézok kB 10 éve de érzékeny vagyok én is rá. Ha többet iszok pár napig az általam elviselt adagból ( ami 2 erős , netán 3 gyengébb kávé) dettó előjön a szorongás.
júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Én is régóta kávézok kB 10 éve de érzékeny vagyok én is rá."

Hogyhogy nem váltasz akkor koffeinmentesre?

júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hatása nem jön rosszul munkaközben. De hétvégén már csökkentem és szombat vasárnap már csak napi 1-1 van.

Mérnöki fosulin szoktam rá sajnos, éjjeli tanuláskor napi 5 is lement. De most már csak napi 2. Hétvégén napi 1. De szamomra kicsit atbaszas szagu ez a kávé milyen egészséges hatású duma.

júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"a kávé milyen egészséges"

Ez a duma pár évente változik mindennel kapcsolatban: vaj, tojás, vöröshús, tea, csokoládé, vörösbor, szója, stb.

júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen sztem ingerli az idegrendszert. En ha ideges vagyok nem is iszom kavet mert mèg jobban viszi a pulzusom stb....
aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szorongást fokozza nàlam is eléggé. Napi 1 még elmegy, de felette észreveszem
aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy aki konkrétan észre is veszi, hogy árt neki, az minek issza... Főleg, ha van koffeinmentes is, aminek ugyanúgy megvan az íze. Felpörgetni magunkat máshogy is lehet, nem csak kávéval.
aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Reggeli szaráshoz jól jön lol
aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!