Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van hasonlóan nyomorult...

Más is van hasonlóan nyomorult helyzetben?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és csak várom, hogy elteljen ez a kicseszett nyár, nincsenek barátaim, semmi programom, számolom, hogy telnek a napok és várom, hogy jöjjön a szeptember, akkor legalább kötelességből eljárok itthonról az egyetemre.

jún. 29. 14:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek barátaim nagyon, de párommal és munkával töltöm.


Én edzeni járok és játszom, ezek is lekötnek:)

jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen átérzem ugyanúgy vagyok mint te, de szerencsére aludni még tudok.
jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

9es, magán, nincs határideje, várakozni kell, hogy legyen szabad kapacitása a szakembernek. Pszichiáterrel eggyel beszéltem, azt mondta, igen, lehet kéne gyógyszer, de ő nem tud segíteni, tfp terápia kéne szerinte nekem mellette, ő viszont azt nem csinál, keressek mást. Nem találtam azóta mást.


12es, igen, írtam neki, amikor olvastam a kérdését. Nem válaszolt (még?)

jún. 29. 21:35
 15/19 anonim ***** válasza:
59%
Hát menj el a körzeti pszichiátriára. Magán pszichológusból meg ne arra az egyre várj az idők végeztéig, hanem keress másikat.
jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Menj el dolgozni, akkor nem lesz se időd se energiád ilyen hülyeségeken gondolkozni és még pénzed is lesz.
jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

#16 az olyanok akik azt írják hogy menj el dolgozni azt nem lesz min gondolkoznod azzok nagyot tévednek. Van egy jó pár ember aki dolgozott rendszeresen még is voltak lelki problémái és aztán hiába kért segítséget ugyanezt megkapta hogy menj el dolgozni azt nem lesz mit gondolkodnod. Miközben az illető ugyanúgy dolgozott.

Nem értem a logikát hogy szerinted ha valaki dolgozik akkor eltűnik minden lelki probléma? Nem fog!

Nyilván ezzel nem azt mondom hogy ne dolgozzon az ember, mert nyilván muszáj és kell is.

jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nyáron tényleg dolgozhatna. 17-es, ez nem rosszindulat vagy tudatlanság, a kérdezőnek az a baja, hogy egyedül van és unatkozik, és ezen pont segít. Járulékos előny, hogy hasznosnak érezheti magát, megtanulhat valami újat, és emberek között lesz, új kapcsolatokat is szőhet.
jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

17 ha elmegy dolgozni, legalább eltereli a gondolatait, nem ül otthon és sajnáltatja magát meg tovább depressziózik. A munkahelyen is tud embereket megismerni. De egyszerűbb mindenre kifogást találni, hogy ezt miért ne és otthon ülni, begubózni és sajnáltatni magát meg költeni egy csomó pénzt pszichológusra, aki nem fogja helyette megoldani a problémáit, csak rávezeti a megoldásra, de megoldani saját magának kell. De akkor 20 éves felnőttként üljön otthon, depressziózzon és várjon, hogy bekerüljön a várólistáról, minthogy megpróbálná magától megoldani egy új hobbi vagy emberek megismerése által.


Mielőtt jönne az, hogy milyen szívtelen szar vagyok. Igen, én is éreztem úgy, mint a kérdező, de amíg mindenki pátyolgatott, évekig szar volt minden körülöttem, jöttek emberek, akik rávilágítottak (nem csúnyán) a lecsúszásomra, elgondolkodtam magamon. Új emberek megismerése meg arra világított rá, hogy látszólag teljesen gondtalan életű emberek sokszor nálam is nagyobb mindennapi problémákkal küzdenek meg, mégsem abból áll a személyiségük, hogy állandóan panaszkodnak. Ha folyton szar kedved van, senki nem fogja a negativitásod keresni. Elkezdtem magamat körbe venni ilyen emberekkel és sokkal többet segítettek, mint a pszichológusok, akiknek csak fizettem a semmi reményében. Ennél még az önfejlesztő könyvek is sokkal hatásosabbak, segítenek elgondolkodni.

jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!