Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire általános vagy...

Mennyire általános vagy elfogadott, hogy a pszichológus a terápia keretében testi kontaktust gyakorol?

Figyelt kérdés
Többször megöleltük már egymást, amire mindig vágyom is a terápia során, ugyanis rendkívül feltölt, egyben megnyugtat. Természetesen vannak félelmeim, hiszen nem szeretném ha részemről vonzalom alakulna ki - nyilván már érzem az esélyét - mert nagyon szeretek együtt dolgozni a dokimmal.

jún. 25. 00:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

10


A pszichológus NEM orvos!

jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Tudom. Amúgy pszichiáter volt, de bármilyen orvosnál megeshet.

Nem ezen múlik hanem az emberen!

jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ölelést, vagy hogy a vállamra teszi a kezét, én nagyon is gyakorinak találtam eddig. Én is többnél vtam, meg ismerőseim is. Ezeknek tényleg semmi köze nem volt az erotikához, csak vigasztalásnak szánják. Elhiszem, hogy előfordul "rossz" eset is, de én olyanról a magam körében nem hallottam. (Csak neten olvastam olyanról.)
jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha a munkáján kívül is felajánlja a segítségét, esetleg burkolt célzásokat, ajánlatokat tesz, ott már lehet gyanakodni.
jún. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Kevés az olyan orvos, akinek ne lett volna kapcsolata beteggel. Felháborító lehet, amit írtam DE IGAZ.
jún. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

9 és 13 köszi a megerősítést, reméltem, hogy ennek megvan a megfelelő szakmai háttere.

Fiatal nő vagyok és ő férfi de úgy gondolom nincs jelentősége, ha ez szakmailag alatámasztható és adott szituáció kapcsán kapom válaszreakcióként.

jún. 26. 10:50
 17/19 anonim válasza:
Sztem ezt mindenképp vele beszéld meg. Mondd el, hogy felmerültek benned kétségek az ölelésekkel kapcsolatban. Ezért terapeuta, hogy megbeszéld vele a kettőtök közötti kapcsolatot is, alapvetően ezzel dolgozik a terápia folyamán. (személyes véleményem: sztem necces a testi kontaktus, különösen, ha te vonzónak találod)
jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
9: Kérlek, tudnál konkrét példát mondani?
júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18: Első blikkre: pszichodinamikus mozgásterápia, táncterápia, palliatív kezelés, gestaltterápiás módszerek, pszichodráma, egyes hipnoterápiás módszerek.
júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!