Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vizsgáltassam ki...

Hogyan vizsgáltassam ki magamat ADHD,ADD-re?

Figyelt kérdés

Már egy ideje azon gondolkodtam, hogy ADD-s vagyok, viszont nem tudom, hogy hogyan is tudnám kivizsgáltatni magamat. Menjek el a háziorvosomhoz és mondjam meg neki, hogy ezt most én szeretném? Olyasmit hallottam, hogy a háziorvos ad egy papírt, amit kitöltök és ha elérek egy bizonyos pontot rajta, akkor ajánlani fogja, hogy menjek el kivizsgáltatni magam. Ez így van?

Illetve mennyibe kerül ez a kivizsgálás? Csak hogy az se érjen meglepetéként.


Felnőtt vagyok, természetesen, csak nem vagyok jártas a pszichológusok terén. Sosem tudtam, hogy hogyan is működik mind ez.



jún. 23. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichiátriai rendelésre kell menned, azon belül sok helyen vannak erre ambulanciák. Ha nem magán, akkod a házi orvos ad beutalót, ha magán nyilván fizetned kell.
jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Lelövöm a poént: maszekba 169 ezer. [link]

Amúgy mire mész a hivatalos diagnózissal? Csinálj meg ingyen egy online tesztet. [link]

jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetemen a hivatalossat fogadják, ha még nincs gyógyszer, de kellene az idő kedvezmények.
jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

2


Lelovom a nagyobb poent, igazi maszekban ~500 000 fix kapsz diagnozist, de cserebe havi kontrol, papirmunkak, receptiras szoval 1 milka kb. Mert ez nem egylepsos dolog es a papirmunkakat fel kell valahogy tuntetni meg ha nem is volt. Csak azt mondja a neurologus (mert az ADHD egy fogyatekossag csak ezt nem tudjak) beszelgessunk egy kicsit


"jolvan ertem a gondjat latom magan hogy valoban ez a problemaja nezzuk akkor, a teszt amit atbeszeltunk en kiertelektem magat es pozitiv, On valoban sajnos beteg, felirok Onnek Ritalin LA-t dobozzal, de szukseg eseten egy 10mg-osat is. Ha barmi panasza van vagy elfogyott, jojjon es atbeszelve felirok ujat dij elleneben"


Aztan az elso alkalom lett 1 milka, mert az elso alkalom mindig dragabb ugye. De legalabb fix diagnozis, semmi varolista, azonnali gyogyszer(ek). Igen, ilyen korrupt a rendszer.


Ja nincs 1 milkad? Semmi gond, semmelweisen bejelentkezel most junius 2024 ben, idopont 2026 November 14. Es nagy a szures. Meg ha az a gondod, akkor is lepattintanak, hogy biztos pukkantoert akarsz jonni. Kell vinni bizonyitvanytol kezdve minden loszart, ja meg csaladtagot is.


Na melyik legyen?

jún. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!