Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nap alszik apa már vagy...

Miért nap alszik apa már vagy 10 éve? A pszichiáter meg nem látja értelmét pszichológushoz visszaküldeni, inkább felírja neki az erős altatót. Ez normális?

Figyelt kérdés
A gyermekkora is nehéz volt és anyával a hosszúra nyúlt kapcsolatuk is hát finoman szólva sem volt zökkenőmentes, hosszú időn át nagyon rossz munkahelye volt... a részleteket most hagyjuk, sok nehéz dolgon ment keresztül. Dormicumot ír fel neki rendszeresen a háziorvos, és a pszichiáter is (már amikor oda fordul), ezt szedi apa már évek óta... nélküle nem tud elaludni sem kb., csak forgolódik. Vele sem alszik jól, csak épp hogy valahogy... de felkel éjjelenként számtalanszor. Azt tudni kell, hogy apa azért nem a tudatos gondolkodás felső fokán áll, volt már pszichológusnál, aztán egy idő után mondta neki, hogy nem kell többet jönnie. Alváslaborba nem vették fel vizsgálatra, mert azt mondták ott olyanokkal foglalkoznak, aki el tud aludni (gyógyszer nélkül)... szóval most az van, hogy tömik évek óta a háziorvossal együtt ezzel az erős szarral, ami valószínűleg hosszútávon káros is, hogy egyáltalán valamilyen szinten tudjon aludni. Közel sem jól még így sem... Komolyan ez a magyar egészségügy? Ha nincsenek súlyos tíz-, és százezreid magánra, akkor d.gölj meg? Én voltam pedig évekin pszichológusnál terápián, nem magánon, nekem sokat segített, és hálás is vagyok neki. Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki fogékony rá és nem mindenkinek hatékony a pszichoterápia... ezek szerint apának sem. Most akkor élete végéig szednie kell ezt a vackot és kész? Felháborító komolyan mondom, hogy nem tudnak rajta segíteni.

jún. 21. 20:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Miért nem alszik lett volna a kérdés, elírtam. Szóval ez valami pszichológiai dolog lehet csak nem alkalmas a traumái feldolgozására? Vagy a szakember volt sz.r? Esetleg valami más idegrendszeri gond lehet? Bár ideggyógyászaton is volt, ott sem találtak semmit... meg fene tudja hány helyen volt már...
jún. 21. 20:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincsen túlsúlya esetleg? Az rengeteget tud rontani az alvás minőségen.
jún. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van neki, 170 cm körüli és kb. 90kg. Van pocakja azért. Megkérdem hogy nem enaz elhízással együtt jött-e az álmatlanság, de sajnos szerintem ennél többről van szó. Köszönöm a kommentet.
jún. 22. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyógyszer nem oldja meg helyettünk a bajainkat. Azért nem alszik, mert fel van zaklatva, és akkor fog tudni, ha legalább valamilyen szinten jobb lesz, törődik vele valaki. Te annyit segíthetsz neki, érezze, hogy szereted és igyekszel könnyebbséget keresni neki mindenben, új barátnő, normálisabb munkahely, stb.

Azt a sz@rt meg szerintem fölösleges szedni, ha nagyon ki akar valamit próbálni, akkor esetleg a melatonin még jó lehet, de óvatosan mert először csak max. fél grammot lehet 1-2 hétig (sőt lehet hogy még ez is sok, ha fáj a feje stb. tőle akkor negyed), aztán 1 gramm is elég.

aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha nem szedi, akkor nem tud aludni. Még gyógyszerrel is felkel minden éjszaka, többször. A melatoninnak utánanézek, köszönöm.
aug. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!