Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a velemenyetek a lentiekben...

1234anonymus kérdése:

Mi a velemenyetek a lentiekben irottakrol?

Figyelt kérdés

Sosem ertettem, sot inkabb eliteltem regen azokat akik bantottak magukat. Aztan jott a nagy bumm, es rajottem hogy milyen szar is az eletem. Toxikus, agressziv, onzo, narcisztikus, elvalt, tobb mentalis betegseggel kuzdo szulok, onutalat, allando sh iranti vagy, lathatoan ok nelkuli fogyas vagy epp elhizas, iskolai/itthoni verbalis bantalmazas, es szucid gondolatok. Nem tul rendszeresen, de beszelek ezekrol az iskolapszichologusnak aki mindig ugyanazt mondja, tehat tok folosleges. Anyam csodaval hataros modon intezett nekem pszichologust, akihez jovohet csutortokon megyek, viszont nem erzem ugy hogy sokat segitene majd. Mostmar napi szinten bantom magam a combomon, de olyan szinten hogy tegnap este az egesz zuhanykabinban "allt" a verem, es meg igy sem erzem hogy igazan fajna. Onkarosito eletmodot folytatok, van hogy napi 3-4 kavet vagy hellt megiszok, aztan meg probalok nem meghalni a rendszertelen szivvereseimtol, vagy extraimtol. Voltam teljes labor vizsgalaton, makk egeszseges vagyok, de megis allandosult nalam az ejszakai izzadas, dio nagysagu izomgorcsok a testem minden pontjan, legszomj, almatlansag, kez es labremeges, stb stb.. Arrol hogy szinte mar mindenhol szorongok, es ezekbol neha kialakul egy-egy panikroham, ne is beszeljunk. Felek a halaltol, de egyben betegesen vagyok ra. Az elobbiekben leirtakat olvasva tenyleg arra tud kovetkeztetni az ember hogy megorultem, de ez van, ilyen az eletem igy 2024 nyaran.

Irjatok pozitivat, negativat, a jobbakra talan reagalok is.


lany/-


kort nem irok az csak befolyasolna a velemenyeteket.



jún. 8. 16:26
 1/8 renton9999 válasza:
55%
13L kb
jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Tldr
jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Majd kinövöd.

ha nem halsz előbb bele.

jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Nehéz megfogalmazni véleményt.

Ilyen fiatalon ennyi elfojtott dolog csak úgy hathat rád, hogy tönkre teszi a jövőbeli kilátásaid, esélyeid. A tapasztalat azt mondatja, hogy itt most csak a felső 10%-ot írtad le, a lényegi és a mélyben meghúzódó 90%-ot nem. Jóllehet, írtad, azaz utaltál rá, hogy van pszichológus, de félek, hogy teenager korban nagyon nehezen tudsz majd haladni. A gondjaid feltehetően nem abban az egy órában összpontosulnak, amíg a pszichológus beszélget veled, s így a maradék 167 órában ez komolyabb problémákat okozhat.


Pontosan nem tudom, mire utaló véleményt kérsz, a karcolatot megírtam.

jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert ne ird le elore az uj pszichologust. Bar az teny, higy ha te nem akarsz valtozni es nem teszed bele a munkat, akkor ő se (es senki) nem tud segiteni.
jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabor49 ***** válasza:
59%
ide már nem pszichologus hanem komoly pszichiátriai kezelés kell
jún. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fárasztó96 ***** válasza:
63%
Akarsz változni? Akarsz élni? Mert nekem az jött le, hogy akarsz. Akkor küzdj érte. Házi gyerekorvos/ körzeti orvos kérheti, hogy a kórház vegyen fel az aktuális osztályra, pszichiátrián fél évig lehetöséget kapsz gyógyulásra, de neked is akarnod kell! Az iskolapszichológusból itélve még 18 alatti lehetsz. Nekem a tb alapú pszichológus sokat segített, bár nekem más jellegü probléma miatt kellett járnom (nem jövök ki jól a nagymama korú nőkkel)
jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszokat!
jún. 12. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!