Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon miért tabu...

Magyarországon miért tabu pszichológushoz/pszichiáterhez járni? Miért kell az embernek úgymond fű alatt járnia, hogy ne vegyék észre?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ha szakemberhez jár az ember, akkor bolondnak, gyengének tartják. Hogyha gyógyszert szed, akkor drogos. ,,Miért van ilyen jó kedve? Biztos be van gyógyszerezve. Miért ennyire fáradt és tompa? Biztos be van gyógyszerezve."


Miért nem úgy nézik, hogy az ember próbál tenni magáért, hogy szeretne jobban lenni, meggyógyulni?


Ez egy általános magyar mentalitás vagy inkább a kormány táplálta bele az emberekbe?



máj. 28. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
A Fidesz tehet mindenről.
máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem barátkozol hozzád hasonló gondolkodású emberekkel? Távolabbi ismerősökkel meg nyilván nem beszéled meg a lábgombádat sem, mert rögtön igénytelennek tartanak...
máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert a szocializmusban, a rendszerváltás előtt megbélyegezték azokat, akiknek mentális gondjuk volt, és arra kezelést akartak igénybe venni. Amíg élnek azok, akik akkor már felnőttek voltak, addig ez jellemzően nem is fog változni.
máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Mar egyaltalan nem tabu.
máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar emberek ilyenek. Aki kicsit más vagy pszichés problémája van, azokkal úgy bánnak mintha nm tudom mi lenne.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!

máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Na pont ezért akarnak a nárcik mindenkit pszichológushoz küldeni, hogy utána csámcsoghassanak rajtuk is.
máj. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a 2es írja. Mi még a nagyobb (60 fős) hobbihoz kapcsolodo tarsasagunkban is beszelunk pszichologusrol. Sot, ajanljuk egymasnak a jo szakembereket. Baratokkal meg foleg. Rendszeresen segitenek a barataim a pszijologusos hazi feladataimban.

Valoszinuleg csak te vagy rossz kornyezetben

máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapból nem azzal van a gond, hogy jársz, csak egyrészt az ilyen esetek nagyon szétágazók. Ugyanúgy pszichológushoz jár aki uborkának képzeli magát és az aki egy rokon elvesztésével próbál megbírkózni. Így könnyű asszociálni rögtön a legrosszabbra. Én voltam egyszer egy kórháznak a pszichiátriai osztályán egy kis időt (1-2 óra), amilyen leszedáltan, zombi mód, koordinálatlanul mászkáltak ott az emberek, automatikusan arra gondoltam, hogy csak be ne kerüljek valaha közéjük.: előítélkeztem, attól függetenül, hogy fingom sincs milyen ott lenni fekvőbetegként, ők hogy élik meg.


Másrészt az ember nem szereti az energiavámpírokat, pont ezért pszichés gondoknál pont ettől félnek, hogy a sok lelki terhet pluszban hogy viselik el, ezért akarják ezeket a beszélgetéseket elkerülni.


Harmadrészz nem szokás beszélni a betegségekről.

Te sem örülsz amikor a rokonod felhív és az epéjéről meg a segglukáról magyaráz lelkesen, én is amíg a háziorvosomra várok kb hányni tudnék amikor az idősek azon versenyeznek, hogy melyiküknek cifrább a kórtörténete és van a sztoriban hányás, vér, kaka, pisa, genny, ilyen luk, olyan szerv...

jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6# Bármilyen furcsa, de ha egy nárcisztikus pszichológushoz küld, akkor jót tesz veled. Ez egy leértékelés részéről, hogy te veled valami nem stimmel, mert kezelésre szorulsz és van benne igazság, mert aki egy nárcisztikus hálójában él az gyötri magát és tűr. Nem látja a saját értékeit, ezért érdemes pszichológushoz járni, hogy kiderüljön miért élek egy bántalmazóval!?
jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem kötöm senki orrára
jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!