Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek pszicholó...

Mit tegyek, ha félek pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagy szükségem lenne rá, de sajnos nagyon félek felkeresni újra egy pszichológust.


Korábban jártam már 4 szakembernél is, ebből 2 rossz tapasztalat volt, az egyik pedig semleges, nem tudtam rendesen megnyílni neki. Az első pszichológusomhoz jártam a legtovább, ő nagyon kedves, lelkiismeretes, empatikus volt, de tőle amiatt kellett "megválnom", mert akkor még csak gyermekpszichológusként tevékenykedett, én pedig betöltöttem a 18 éves koromat. Olvastam, hogy tovább fejlesztette a tudását és hogy lehet hozzá fordulni sokféle problémával.


Sajnos a negatív tapasztalatok elvették szinte teljesen a bátorságomat, hogy keressek megfelelő pszichológust magamnak. Az egyetlen esélyt abban látom, hogy felkeresem azt, aki korábban pozitív tapasztalat volt.


Eddig generalizált szorongással és depresszióval kezeltek, de ennél komplexebb lehet a problémám (szociális szorongás, önértékelési zavar, motiválatlanság, kiégés).


Hogyan vegyem rá magam, hogy merjek segítséget kérni? Illetve, hogy tudjak teljesen őszintén beszélni a problémáimról és ne szégyelljem őket?

Sajnos az előző kezeléseim azért sem voltak túl hatékonyak, mert elhallgattam dolgokat, nem mertem felvállalni és beszélni róluk. Nem könnyű beszélni arról, amit szégyellek.



jún. 20. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mit vársz, hogy megrágja valaki helyetted az ételt, és a szádba repülőzze?
jún. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolod hogy itt segítséget kapsz, ha az okosaktól nem? Mi lenne ha csak azért mennél el a pszichológushoz, hogy megnyílj, és a megnyílást gyakorold, és csak utána jönne a probléma feltárása?
jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Pont téged kerestelek erre a pozícióra. 😀


Egyébként meg nem értem, hogy mire jó (megpróbálni) bántani a másikat. Ha nincs rálátásod a kérdéskörre, nem tudsz érdemben válaszolni, akkor ennek most mi haszna itt(?) Költői kérdés, csak szomorú, hogy ennyi rosszindulatú ember létezik teljesen 0 empátiával.


#2 Nem itt várom a konkrét segítséget. A kérdésem arra irányult, hogy hogyan tudnám magamnak megkönnyíteni a lépést, hogy tudjak segítséget kérni. Ebben úgy vártam "segítséget" itt, hogy azok, akik hasonló helyzetben voltak tudjanak tanácsokat/tapasztalatokat leírni.

Abban igazad van, hogy először a megnyílást kellene gyakorolnom. Sajnos néha nem vagyok türelmes magammal szemben és haragszom magamra, amiért valamiről nem bírok beszélni. De idővel, ahogy írtad is, talán a megnyílás gyakorlása segíthet.

jún. 20. 02:33
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

1.2. Vagyok! Az ilyen "lelki masni érzékeny" emberek agya, csak ezt veszi észre mindenben és mindenhol, és mindent bántásnak vesz fel, nem törődve, hogy valójában milyen veszélyek is vannak a világban. Az ilyen " ebben a zavarban szenvedő" ember nem veszi észre a fizikai veszélyt, csak a lelkit. Amikor az úton vévig megy, csak az emberek véleményét és a tekintetét veszi észre, és azt, hogy éppen emiatt a lelki "bántás" miatt milyen állapotok váltakoznak benne. A normális ember pedig azt veszi észre, hogy mindegy milyen negatív és hogy néz, ha fizikailag nem bánt, és ha nem tart tettorba fizikailag, akkor miért félne "ennyire" előre. Bár a normális ember is félhet, de az tudja, hogy fizikai támadás éri vagy fogja érni, ha éri támadás, nem pedig ilyen lelki aggály. Tehát két ember között az a különbség, hogy az egyik a lelki támadást észleli, és arra készül fel és számít, a másik pedik a fizikai támadásra készül fel, és arra számít. Az állatvilágban nem létezik lelki veszély, csak fizikai. Minden állat az állatvilágban fizikai veszélyt észlel. A vadonban a ragadozók között rájönnél, hogy csak fizikai veszély létezik.


Tehát döntsd el, hogy meddig akarod még ezt csinálni. Meddig akarsz ilyen "lelki veszélyben" élni. Gyakorolnod kell a fizikai veszélyre való felkészülést, hogy átmódosuljon a felfogásod a lelki veszélyről a fizikai veszélyre.

jún. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A változás, csak úgy jöhet, ha te is szeretnéd. Lelki erőt kell venni magadon és elmenni pszichológushoz. Ő tud segíteni. Nem kell magadban tartani :).
jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is évekig halogattam, aztán végülis a legfőbb motivációm az lett, hogy már annyira rosszul éreztem magam, hogy az a rossz érzés erősebb lett a félelemnél.


És bármilyen rossz tapasztalatod is volt korábban, arra gondolj, hogy ha meg sem próbálod akkor tuti, hogy nem fogsz előrelépni. Márpedig te jól szeretnéd érezni magad, így muszáj leszel elmenni pszichológushoz.


Olvastam, hallottam már én is sok mindent mások tapasztalai alapján, és szomorú, hogy valóban sok a kontár. Én személy szerint, egy pszichológushoz jártam, és járok is már másfél éve, akinek én is nagyon nehezen nyíltam meg eleinte, de jórészt ezt már leküzdöttem. Általában azt tanácsolják, hogy érdemes több szakemberhez is elmenni és az első alkalom után el tudod dönteni szeretnéd-e vele folytatni.


Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!