Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és depresszió...

Szorongás és depresszió produkálhatja az alábbi tüneteket?

Figyelt kérdés
Agyköd(nem találja az illető a megfelelő szót vagy mást mond helyette de kijavítja utána) lassult/tompa memória(főként a rövid távú), koncentrációs zavar(beszélnek hozzá de keveset, vagy nehezen fogja fel),bambulás
jún. 19. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Okozhatja. De van mas tunet is?
jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem igazán, ez valami más, inkább neurológiai baj.
jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Onmagaban szerintem sem depresszio, de kisero tunetek lehetnek ezek. Ha "csak" ennyi van, az inkabb valami mas, es ki kell vizsgaltatni. Pl demencia is ilyen.
jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van, depressziós vagyok. Szerintem van összefüggés. Második válaszoló: a neurológiai és pszichopatológiai dolgok jobban összefüggenek, mint gondolnád.
jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
20-as évei elején járó fiatalemberről van szó.
jún. 19. 15:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve az utóbii 3 évben egy erőteljesen stresszes időszakon ment keresztül.
jún. 19. 15:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp egy szakembert kérdezz erről. Az öndiagnosztizálás még egy depresszió esetén sem jó lépés. Érdemes utánajárni. Higgy nekem, volt benne részem.
jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Krónikus stressz is okozhat agyködöt, de postcovid kísérőjelenség is lehet. Egyes források még a pár évvel ezelőtti covid-oltások mellékhatásaként is említik. nem tudom, volt-e covidos, azt sem, volt-e oltva) Ugyanakkor olvastam olyanról is, hogy az étrenddel is sokat lehet tenni ellene, mediterrán étrend, sok mozgás és sok pihenés, agytornáztatás.

Én ezeket ajánlom, mert ártani nem tud vele magának. Ha nem javul, akkor nyilván egy alapos neurológiai kivizsgálás szükséges.

jún. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ehhez orvos fog kelleni mindenképpen; mert lehet ez nem is feltétlenül mentális betegség.
jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet akár ptsd tünete, traumára való reakció. De ezer más dologtól is lehet, pl vitaminhiány.
jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!