Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esténként mintha valaki...

Esténként mintha valaki beszélne a fejemben, mi lehet ez? 27/N

Figyelt kérdés
Egy ideje azt tapasztalom, hogy mikor este lefekszek aludni, nem tudok elaludni, mert valaki el kezd beszélni a fejemben. Nem arról van szó, hogy gondolkodok, hogy pl "Vajon holnap mit vegyek fel munkába?" Hanem valaki beszél hozzám, vagy valaki más csak úgy beszél, de nem hozzám, én meg hallom.

jún. 7. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Miket mond, érthető dolgokat?
jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy csak úgy random valakit le akarok szúrni, le akarok ütni, meg akarok verni meg akarok ölni. Van egy cicám, akit nagyon nagyon szeretek, ő a mindenem, mégis párszor elképzeltem, hogy falhoz vágom. Nem akarok ilyet tenni vele, mert nagyon szeretem. Boltban dolgozok, és mikor kasszázok, és valaki flegma velem, erős késztetészt érzek arra, hogy a mellettem lévő ollóval leszúrjam.
jún. 7. 09:08
 3/16 A kérdező kommentje:
Érthető dolgokat, igen
jún. 7. 09:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm, hát ezt érdemes lenne kivizsgáltatni.

A kasszázás amúgy olyan meló, hogy ki vagy téve embereknek, össze vagy velük zárva, ha rövid időre is. Ez egy komoly alkalmazkodást igényel, teljesen érthető, hogy ha erre nincs valami módszered, akkor estére felgyűlik benned a feszültség.

A beszélő hangokat pszichológus/pszichiáter tudja elmondani.

jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem csak kasszázáskor van ez, hanem a mindennapokban. Göndörítem nagyim haját, és vissza kell fognom magam, hogy vágjam fejbe vele. Pedig nem vagyok ideges.
jún. 7. 09:37
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

De, valójában ideges, feszült vagy. Ez annak a jele. Érdemes szakemberhez fordulni.

Egyébként sok embernek vannak ilyen gondolatai, nem kell tőle halálra rémülni, nem vagy potenciális bűnöző, csak elfojtott, belső feszültség. Jó lenne szakembert felkeresni, sportolni.

jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Keveset mozogsz, testileg nem vagy lefaradva. Az agresszio ennek a kovetkezmenye. Tessek futni mozogni es rendben lesz
jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
A mozgás, esetleg csapatsport lehet, hogy valóban jót tenne, mindentől függetlenül is egészséges. Ha van rá lehetőséged!
jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Na most azert tisztazzuk mi az hogy hangok a fejedben? Impulzusok vagy valodi hangok? Mert nem mindegy. Sokan utalnak "hangok a fejemben" amikor impulzusra, kenyszerre gondolnak. Meg vannak akik tenyleg hallanak suttogast meg ilyenek. Nekem amiket leirtal, az nem pszichozis, hanem psziches eredetu, de nem akarok foteldiagnosztizalni, menj szihologushoz eloszor, ha ugy erzi erdemes egy szihiater, akkor meg oda.
jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
A legegyszerubbet erdemes eloszor kiprobalni. Mozogni tessek
jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!