Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsolnál ilyen esetben?

Mit tanácsolnál ilyen esetben?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 186 cm és 70 kg. A környezetemben élőknek teljesen megfelelek így, kivéve a szüleimnek.

Szinte mindennap elmondják, hogy kövér vagyok… ha valaki megjegyzi, hogy milyen csinos lány lettem egyből mondják, hogy milyen dagadt is. Bűntudatom van ha eszek főleg ha előttük és esetleg még kívánnék egy kis repetát.

Az elmúlt 6hónapban az vettem észre magamon, hogy szinte betegesen elkezdtem utálni magam. Egyszer nem eszek semmit szinte napokig utána pedig elkezdek zabálni megállás nélkül. Előbb nézem meg az ételek kalória tartalmát a boltban, mint a szavatossági idejüket.

Fürdés előtt a tükörben alig merem megnézni magam mert nagyon dühös leszek arra amit látok.

Igazából nincs rajtam sok felesleg a hasamon és egy kis úszógumim van de, mégis ha belenézek a tükörbe hányni tudnék magamtól.


Ma már minden önbizalmam elvesztettem.

- Ezt tényleg a szüleim tették velem? Ha igen, akkor miért?

- Ezt nevezhetjük étkezési problémának?

- Mit tudok tenni, hogy végre olyan legyek, mint régen?


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, és a tapasztalatokat olyanoktól, akik esetleg hasonló cipőben járnak!


2010. okt. 25. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

186 cm-hez még a 76 kg is normális lenne. 70 kg-mal biztosan csinos vagy:)

De sajna azt kell mondjam, hogy ez már étkezési zavar, igen. És a szüleid tették ezt veled....hogy miért? Jó kérdés..nem értem miért csinál vki ilyet a gyermekével.

Szerintem keress fel egy pszichológust (lehet, hogy a sulidban is van - ha jársz még suliba - , de kórházakban is van TB támogatott rendelés). Még most kezdj valamit ezzel a helyzettel, mert ha ez így megy tovább, bulimiás leszel:(

2010. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak mások. Ha te jól érzed magad a bőrödben, akkor semmi gond. Nekem is mondogatta anyám, hogy "hú de vastag a combod". Eleinte rosszul esett, de később nem foglalkoztam vele.

Jegyezd meg neki, hogy "jééé, te meg milyen ráncos vagy és milyen löttyedt a bőröd". Talán leszáll rólad. Ha tükörbe nézel ne azt mondd, hogy "kövér vagyok", hanem azt, hogy " tök jó csaj lettem, mindenki dicsér".

2010. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tehet egy szülő ilyet a gyerekével??? '. egyáltalán nem vagy kövér, még csak túlsúlyos sem!!! 2. még ha az is lennél, egy szülő nem alázhatja így meg a gyermekét mások előtt! 3. ilyenkor nyugodtan mondd meg nekik, hogy nagylány vagy már, ez a te életed, és jól érzed így magad ( sajnos már nem igaz, de gondolom mielőtt ezt elkezdték, nem volt semmi gondod, megjegyzem jogosan, hisz nincs túlsúlyod! - én 180cm, és 66 Kg vagyok...) 4. igen, ez már önérékelési, és testkép zavar, ami étkezési problémákkal társul - ebből lesz a bulémia, mikor hirtelen felfalsz rengeteg ételt, majd a bűntudat miatt hánytatod magad...

Nagyon sajnállak, próbálj barátnőkre támaszkodni, akik reális képet adnak rólad, hisz pontosan tudod, hogy a szüleidnek nincs igazuk! Sportolj, sétálj sokat, egyél bátran mindent, mértékkel abból amiről tudod, hogy hizlal, nem egészséges , ill. szerintem az este 6 utáni nem evés nagyon be tud válni!

2010. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. okt. 25. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!