Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » öngyilkosság melyik esetben...

öngyilkosság melyik esetben történhet nagyobb valószínűséggel? Két variáció!

Figyelt kérdés

nézzük az előzményt:

van egy család/közösség, aki régóta tönkre akar már tenni egy embert, ki akarja lökni köreiből, mert egyéni érdekek, irígység, és gyűlöletet érez a célszemély irányában, ezért ellene tanúskodnak többen (5-6 ember), így előzetesbe zárják, a tárgyalásig, ami majd 1-2 év múlva lesz.

mikor lesz nagyobb valószínűséggel öngyilkos az ember?


a. ártatlan volt, teljesen, és egész egyszerűen nem hallgatták meg, nem hallgatják meg, bemártották.

b. bűnös volt, teljesen, és ezt tudja, hogy nem tudja kimagyarázni.


számomra a logika azt diktálná, hogy a "b." lesz az. de az érzelmek azt, hogy az "a.", hiszen az igazságtalanság kegyetlen dolog.


ti melyiket gondoljátok valószínűbbnek?


kérdés a kérdésben, ha esetleg megússza a büntetést, de az előzetest végigcsinálja, melyik variáció után marad olyan, mint rég, legalábbis épelméjű?

a. vagy b.?


2011. jún. 29. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

épelméjű bármelyik után. Azért 1-2évtől nem őrül meg senki.

Normális ember pedig nem lesz öngyilkos.

2011. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha elég labilis idegrendszerű? úgymond: stresszelős, szorongó típus?
2011. jún. 29. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon labisi idegrendszerű, ak ártatlanként sztem hamarabb lesz öngyilkos, mivel bűnösként könnyebb elfogadnia a sorsát, h bűnhődnie kell.

második kérdésnél pedig ugyanúgy az igazságtalanságba hamarabb beleőrül, mint a jogos bűnhődésbe.

2011. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
b. akkor legalább önmaga megbecsülését nem vesztette el
2011. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sanszosabb, hogy akkor lesz valaki öngyilkos, ha ártatlanul bűnhődik és reménytelennek érzi a helyzetet, mert mondjuk jogerősen kapott egy életfogytot vagy 30 évet. De az előzetesben, még ha az 1-2 év is, nem nagyon hiszem, hogy bárki öngyilkos akarna lenni.
2011. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már egy hónap alatt kikészülnék, ah ártatlanul kerülnék börtönbe. Sőt, lehet hogy egy nap alatt is. Pánikbeteg vagyok és nem bírom a bezártságot. Az igazságtalanság, és az, hogy nem irányíthatom a történéseket még inkább növelné azt az érzést hogy nem vagyok biztonságban. Inkább a halál, mint ez az érzés, már rosszul vagyok attól hogy belegondoltam.
2011. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!